Włoska armatura łazienkowa – czarne baterie wannowe

Jak mawiała Coco Chanel, „Kolor czarny detronizuje wszystko”. Cytat słynnej projektantki możemy odnieść również do łazienkowej mody, w której coraz popularniejszym trendem jest czarna armatura łazienkowa. Czarne elementy w połączeniu z białym wnętrzem to kwintesencja elegancji i prostoty, czyli cech pożądanych w łazienkowym świecie. Czarne baterie, choć uniwersalne, najlepiej sprawdzą się w przestronnych łazienkach, gdzie można zdecydować się na wybór wanny. Klasyczny odcień pasuje do wielu wnętrz, jednak dobór stylowej armatury nie zawsze jest oczywisty. Dlatego zapraszamy na krótki przewodnik po czarnych bateriach wannowych.

Wannowe baterie podtynkowe, czyli idealne rozwiązanie dla praktycznych łazienek

Baterie podtynkowe doskonale pasują do nowoczesnych łazienek, gdzie motywem przewodnim jest minimalizm. Prosty, ale oryginalny dizajn armatury oraz ukryte części instalacyjne będą w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Czarne elementy warto zestawić z kontrastowym tłem, na przykład z białymi kafelkami. Takie rozwiązanie doda pomieszczeniu elegancji. Oprócz walorów estetycznych, nie zapominajmy o wygodzie, jaką zapewnia podtynkowy zestaw prysznicowy. Zabudowana w ścianie instalacja jest znacznie mniej narażona na uszkodzenia mechaniczne niż armatura natynkowa. Dodatkowo zestawy podtynkowe są bardziej odporne na wilgoć, która jest nieodłączną częścią łazienki.

Inną możliwością aranżacji czarnej baterii wannowej jest zestawienie baterii z ceglaną lub wyłożoną drewnem ścianą. Jest to doskonałe połączenie dla fanów industrialnych, a nawet surowych wnętrz. Tutaj kontrasty zdecydowanie ustępują oryginalnym połączeniom kolorów i materiałów. Czarna armatura świetnie prezentuje się na tle szarych, matowych płytek lub właśnie czerwonej imitacji cegły. W dizajnerskich wnętrzach nietrudno osiągnąć efekt przerostu formy nad treścią, dlatego wybierajmy spójne stylistycznie elementy. Zarówno części wyposażenia, jak i armatury łazienkowej, powinny pochodzić z tej samej kolekcji.

Wanna wolnostojąca z czarną baterią—luksusowa łazienka

Dla wielu z nas łazienka to przede wszystkim relaks. Miejsce, w którym możemy przebywać godzinami, oddając się ciepłym kąpielom w wygodnej wannie. Ekskluzywne, przestronne pomieszczenie to idealna przestrzeń na wolnostojącą wannę, z którą dobrze komponuje się bateria wannowa wolnostojąca. Ekskluzywna bateria wannowa nie tylko cieszy oko swoim wyjątkowym designem i głębokim, czarnym odcieniem, ale również służy przez długie lata użytkowania, bez konieczności ciągłych napraw i wymiany elementów. Aranżacja wolnostojącej wanny z czarną baterią zależy od preferencji. Możemy wybrać klasyczny black&white lub pokusić się o ozdobniki, na przykład modne drewno, idąc w kierunku nowoczesnym albo złote dodatki, które zapewnią elegancki klimat wnętrza.

Minimalistycznie i z klasą, wanna przyścienna

Często z powodów praktycznych decydujemy się na wannę przyścienną lub wannę narożną. Wanny „ukryte” przy ścianie bądź w rogu również mogą przykuć uwagę oryginalną aranżacją. Do tego typu wanien polecamy trójotworową baterię wannową, która zajmuje mało miejsca i współgra stylistycznie z przyściennymi wannami. Bateria, ze względu na niewidoczne elementy instalacyjne, wygląda bardzo elegancko i minimalistycznie. Stanowi delikatny akcent, który z innymi kolorami tworzy ciekawe kompozycje aranżacyjne. Jednym z przykładów wystroju jest połączenie wanny narożnej w białym odcieniu, czarnej armatury i szarych kafelków. Inną możliwością jest urządzenie łazienki w skandynawskim stylu, czyli jasne drewno, jasne ściany i czarne dodatki. 

Czarne baterie łazienkowe to coraz częstszy wybór, który warto rozważyć przy urządzaniu łazienki. Pamiętajmy, że produkty wysokiej jakości to podstawa użytecznego, modnego wnętrza. My zdecydowanie stawiamy na jakość i trwałość materiałów, z których słynie oryginalna włoska armatura łazienkowa.

About Author

Reklama