Sprzątanie Kalwarii - 6 kwietnia 2019 r. - fot. Andrzej Famielec

Radni z mieszkańcami posprzątali Kalwarię

Dzisiaj (w sobotę 6 kwietnia 2019 r.) na parkingu przez Kalwarianką spotkały się osoby, którym na sercu leży piękno i czystość Kalwarii Zebrzydowskiej. Radni miejscy:  Łukasz Dragan, Marcin Zadora, Piotr Janusiewicz i Zbigniewem Kochan zaprosili mieszkańców do sprzątania w związku z Dniem Ziemi. 

Dzisiaj (w sobotę 6 kwietnia 2019 r.) na parkingu przed Kalwarianką spotkały się osoby, którym na sercu leży piękno i czystość Kalwarii Zebrzydowskiej. Radni miejscy:  Łukasz Dragan, Marcin Zadora, Piotr Janusiewicz i Zbigniewem Kochan zaprosili mieszkańców do sprzątania w związku z Dniem Ziemi. Organizatorzy zapewnili rękawiczki i worki na śmieci. Po akcji całość zebranych śmieci odebrała firma Pol-Kom-Tech.

Byli wszyscy Ci, na których zawsze można liczyć, czyli Radni Miejscy, OSP Kalwaria Zebrzydowska, Członkowie Zarządów Osiedla z przewodniczącym Tadeuszem Stelą, Niezależni Kalwaria, mieszkańcy i nasza redakcja. Zebrano kilkadziesiąt worków śmieci, głównie opakowań po jedzeniu i pustych butelek po alkoholu. Trafiły się także żelazka i sanki. Niesprzyjająca aura nie popsuła szyków. Posprzątano następujące regiony: ul. Broniewskiego, ul. Kościuszki, al. Jana Pawła II, ul. Sowińskiego i Rzeźnicza, okolice cmentarzy oraz ul. Dworcową wraz z okolicą stacji Kolejowej Kalwaria Zebrzydowska-Lanckorona. Wybór miejsc był nieprzypadkowy, gdyż właśnie te miejsca stanowią wizytówkę miasta, a zbliżające się Misterium Męki Pańskiej, jak co roku ściągnie rzecze pielgrzymów. Organizatorzy chcieli przez to pokazać piękno miasta i duch w jakim nim panuje. Pomimo spontaniczności akcji, aura nie pozwoliła wysprzątać wszystkich miejsc i wiele jeszcze pozostaje do zrobienia.

Na szczególną pochwałę zasługuje Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Kalwaria Zebrzydowska, która była najliczniejszą grupą uczestniczącą w akcji sprzątania miasta. Pomimo nawału obowiązków w OSP, zawsze można na nich liczyć przy akcjach dla dobra miasta i gminy. Dziękujemy!

Podczas akcji odnaleziono kilka dzikich wysypisk śmieci, które zostaną zgłoszone odpowiednim organom. Przypominamy, że wszystkie dzikie wysypiska śmieci należy zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Miasta Kalwaria Zebrzydowska pod nr tel. 33 8766 004.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom dziękujemy i gratulujemy.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x