fot. Marcin Kudela

Premiera spektaklu ,,Zwrotnica” już za nami!

13 maja 2023 roku w sali widowiskowej CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej o godz. 18.30 odbyła się premiera spektaklu ,,Zwrotnica”. To wyjątkowe przedstawienie w reżyserii Mirosława Płonki, stworzone przez utalentowaną grupę aktorów i aktorek z Teatru Bustrophedon, przeniosło nas w świat historii kolei i wszystkich związanych z nią emocji.

Torowisko, które przecięło drogi tak wielu istnień, było metaforą życiowych wyborów i konsekwencji, jakie niosą za sobą nasze decyzje. Przez historię kolei żelaznej, która przyciągnęła rewolucję, miłość, pieniądze, a nawet śmierć, zostaliśmy zmuszeni do zadania sobie ważnych pytań: Czy te zmiany, które niesie za sobą kolej, są zawsze na lepsze? Czy zdajemy sobie sprawę, jakie towarzyszą im konsekwencje?

Wspaniała obsada spektaklu, w której wystąpili Marlena Bieniarz, Kacper Chrapek, Zofia Janiczak, Katarzyna Kania, Amelia Kucharska, Sabina Łuczak, Wiktoria Maryon, Karol Musiał, Lilla Opyrchał, Nikola Pilch, Michał Suwada, Kinga Warchał, Ewa Zdziebko, Aleksandra Żak i Dominika Żak, dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń. Ich talent, zaangażowanie i profesjonalizm sprawiły, że postaci w które się wcielili, były autentyczne i poruszały nasze serca.

Po zakończeniu spektaklu widownia nagrodziła aktorów owacjami na stojąco. Kolejne przedstawienie mogliśmy obejrzeć w niedzielę 14 maja.

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. inż. Augustyn Ormanty, doceniając ogromną pracę reżysera oraz aktorów, przekazał na potrzeby Teatru Bustrophedon czek.

Gratulujemy!

Autorem zdjęć jest Pan Marcin Kudela z Kalwaryjskiego Klubu Fotograficznego

https://www.facebook.com/KKF.CKSiT

 

Teatr Bustrophedon to amatorski teatr, działający przy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzieci oraz młodzież pod okiem instruktora- Mirosława Płonki- ćwiczą różne aspekty aktorstwa. Warsztaty odbywają się w każdą środę w godzinach wieczornych (od września do czerwca). Uczestnicy zajęć mają możliwość przejścia przez cały proces tworzenia spektaklu, od początkowej pracy nad postaciami, poprzez ćwiczenia sceniczne, po wystawienie pełnej, zorganizowanej i dopracowanej produkcji. To wspaniałe uczucie, kiedy po wielu godzinach ćwiczeń i prób udaje się stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Uczestnicy mogą zaprezentować publiczności swoje umiejętności i pochwalić się swoim talentem, a także zwrócić uwagę widzów na to, jak wiele pracy i wysiłku wymaga stworzenie takiego spektaklu.

Więcej informacji o Teatrze Bustrophedon:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063938349681

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x