mat. prasowy

Dwa projekty z Gminy Kalwaria znalazły się w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

Rozpoczęło się  głosowanie w szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Na blisko dwustu propozycji może oddać dwa głosy – jeden na zadanie o zasięgu ogólnowojewódzkim, a drugi głos na zadanie regionalne. I właśnie takie dwa projekty z gminy Kalwaria Zebrzydowska znalazły się w tegorocznej edycji BO. Na BO przeznaczono 14 mln. zł.

Głosować można w sposób tradycyjny – papierowy oraz przez internet – na specjalnie przygotowanej do tego stronie: https://malopolska.budzet-obywatelski.eu/glosowanie

Głosowanie potrwa do 16 czerwca (głosy papierowe i korespondencyjne). Nieco dłużej, bo do 18 czerwca, będzie można zagłosować przez internet.

Głosując należy pamiętać o kodach  zadania:

Zadanie ogólno wojewódzkie:

OGW10 – Budowa chodnika i zatok autobusowych w ciągu drogi wojewódzkiej DW953 w Zebrzydowicach

Budowa chodnika oraz dwóch zatok autobusowych, przejścia dla pieszych w miejscowości Zebrzydowice ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, oraz usprawnić komunikację pracowników uczniów oraz turystów przemieszczających się między powiatami krakowskim i wadowickim komunikacją autobusową.

 

Zadanie regionalne –  Region Małopolska Zachodnia

MZA17 – Letni Festiwal Muzyczny w Kalwarii Zebrzydowskiej

Zadanie ma celu zorganizowanie Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej.  W dotychczasowych koncertach festiwalowych zdecydowanie przeważała  muzyka dawna i klasyczna. Wraz z organizacją kolejnego Letniego Festiwalu Muzycznego postanowiono wyjść poza mury Bazyliki Kalwaryjskiej i rozbudować go o muzykę chrześcijańską.

Zorganizowane Festiwalu w rozbudowanej formie i na   wysokim poziomie będzie okazją do dotarcia z muzyką do osób w każdym wieku od najstarszych preferujących muzykę klasyczną i poważną, przez osoby dorosłe kończąc na młodzieży i dzieciach, którzy będą mieli okazję wysłuchać różnego rodzaju muzyki utrzymanej wokół wartości chrześcijańskich od rap, gospel przez muzykę popularną czy też góralską.

Zorganizowanie w takiej formie Letniego Festiwalu Muzycznego, będzie okazją do wspólnego świętowania, dostarczy wielu wzruszeń, przeżyć duchowych i doznań kulturalnych. Wydarzenie połączy wiele pokoleń wokół różnego rodzaju muzyki, będzie też nawiązywało do osoby Świętego Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwaria Zebrzydowska i przypominało jego osobę.

Zachęcamy do głosowania za pośrednictwem strony internetowej – https://malopolska.budzet-obywatelski.eu/glosowanie

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x