fot. Małopolska Policja

Policjanci wadowickiego drogówki włączyli się w akcję „Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU”

Policjanci ruchu drogowego uczestniczyli w „Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU” w ramach zajęć poświęconych szeroko rozumianemu bezpieczeństwu dzieci i młodzieży. Mundurowi przeprowadzili zajęcia w trzech szkołach podstawowych w powiecie wadowickim.

W minionym tygodniu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach włączyli się w działania „Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU”, która ma na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa na drodze, pierwszej pomocy, bezpiecznego dorastania i bezpieczeństwa w sieci. Funkcjonariusze odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Wadowicach, Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Lanckoronie. 
W trakcie prowadzonych zajęć mundurowi prowadzili prelekcje przekazując uczestnikom m.in. cenne rady i wskazówki z zakresu bezpieczeństwa korzystania z drogi, bezpieczeństwa w sieci, odpowiedzialności karnej nieletnich, bezpiecznych zachowań w szkole, poza szkołą i środowisku domowym.

Mamy nadzieję, że przekazane treści pozostaną w pamięci uczniów zwiększając ich świadomość w zakresie prawidłowego zachowania na drodze oraz współczesnych zagrożeń. 

mat. Policja Małopolska

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x