Premier Morawiecki na krótko odwiedził Kalwarię Zebrzydowską


Krótka wizyta w dniu dzisiejszym (30 października) Premiera Mateusza Morawieckiego w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczęła się na obiekcie Kalwarianki, gdzie zwizytował kilkumilionowe inwestycje, dotowane przez Rząd. Następnie premier udał się do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego, gdzie Prezes Rady Ministrów znalazł chwile czasu na spotkanie z zakonnikami, krótkie oprowadzenie po bazylice, którego dokonał kustosz o. Gracjan Kubica i modlitwę przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Następnie Premier udał się

Dziękujemy za otrzymane wsparcie finansowe jakie Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymuje w ramach rządowych programów, pragnę podkreślić, że w swojej dotychczasowej pracy, lokalny samorząd nigdy wcześniej nie otrzymywał tak dużego wsparcia od administracji rządowej, a pracowałem dotychczas z ponad dziesięcioma premierami mówił Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty.

Wizyta Premiera w Kalwarii Zebrzydowskiej poza zapoznaniem się z kilkumilionowymi inwestycjami na Kalwariance, była także okazją do spotkania ze strażakami z OSP Przytkowice, którym towarzyszyła Młodzieżowa Drużyna OSP. Podczas rozmów, został zaprezentowany nowy wóz gaśniczy który niedawno zyskali strażacy. 

W spotkaniu z Premierem Matuszem Morawieckim, uczestniczył również Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński, Radni Rady Miejskiej, Łukasz Dragan, Wiesław Rudecki, Robert Rudecki i Marcin Zadora.

 

 

2,5 mln zł z RFIL na modernizację stadionu i przebudowę parkingu

Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, modernizację przechodzi stadion MKS Kalwarianka w Kalwarii Zebrzydowskiej. Najważniejszą częścią remontu jest utworzenie nowej 400-metrowej bieżni z sześcioma torami o nawierzchni syntetycznej. Oprócz tego, projekt obejmuje także m.in. modernizację boksów trenerskich, montaż oświetlenia bieżni i wymianę istniejącego ogrodzenia, a także bramek.

W ramach środków z RFIL zaplanowana została także przebudowa parkingu w pobliżu obiektu. To m.in. remont miejsc postojowych i chodnika, a także modernizacja kanalizacji deszczowej i dojścia dla pieszych. W ramach projektu zaplanowany został również remont odwodnienia i kanalizacji oraz wymiana oświetlenia. Łącznie na modernizację stadionu oraz przebudowę parkingu z rządowych środków zostało przekazane ok. 2,5 mln zł.

Nowy wóz dla jednostki OSP Przytkowice

Nowy ciężki samochód OSP posiada sprzęt niezbędny podczas akcji ratowniczo-gaśniczej. Jego wartość to ok. 1,1 mln zł. Zakup wozu był możliwy dzięki dotacjom z kilku źródeł – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Starostwa Powiatowego w Wadowicach, budżetu gminy Kalwaria Zebrzydowska oraz środków własnych OSP Przytkowice.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x