Czy w Okrąglaku powstanie Muzeum Rzemiosła?

Jak dowiadujemy się w Urzędzie Miasta, Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty zwrócił się do władz Cechu Rzemiosł Różnych w Kalwarii Zebrzydowskiej z propozycją nabycia przez Gminę budynku „Okrąglaka” (położonego ulicy Mickiewicza 2), który stanowi obecnie własność Cechu.

W zamyśle  budynek zostałby przeznaczony na cele muzealne oraz biurowe, dzięki czemu mógłby służyć mieszkańcom i turystom zgodnie z jego historycznym przeznaczeniem.

W najbliższym czasie pomysł zakupu budynku zostanie Radnym Rady Miejskiej, którzy ostatecznie podejmą decyzje o ewentualnym zakupie nieruchomości. Jak się dowiadujemy, Urząd Miasta od dłuższego czasu próbuje porozumieć się z Cechem Rzemiosł Różnych, aby wypracować porozumienie w sprawie otwarcia Muzeum Rzemiosła.  Muzeum miałoby promować miasto Kalwaria Zebrzydowska, stanowić miejsce gdzie zostałaby zachowana i udokumentowana rzemieślnicza historia regionu oraz być ważnym punktem na mapie turystycznej. Można tego dokonać przy sporym udziale środków zewnętrznych, jednakże aby to się dokonało, prawo do budynku musi być w posiadaniu Gminy.

Jak podkreśla Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty: projektem powstania Muzeum zainteresowały się władze Województwa Małopolskiego, popierając jego utworzenie zwracając uwagę, że podobnej instytucji na południu Polski nie ma.

Istnieje opracowana Koncepcja utworzenia Muzeum Rzemiosła w budynku Cechu Rzemiosł Różnych, a jego utworzenie podniosłoby standard dostępu do kultury i sztuki, dzięki nowej sali konferencyjno – wystawowej. 

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x