Piknik Ukraiński w Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę w Kalwarii Zebrzydowskiej, odbył się Piknik Ukraiński. Spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Kalwarii i okolicy, a także uchodźców z Ukrainy, była to okazja do wspólnego spotkania. Wszystko okraszone było ukraińską kuchnią i muzyką. Nie zabrakło też słów podziękowań i wzruszeń. Było bardzo smacznie i muzycznie.

Panie z Ukrainy przebywające na terenie gminy Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowały tradycyjne ukraińskie potrawy. Był barszcz ukraiński, pampuszki, ziemniaki wg. specjalnego przepisu, żeberka, pierogi oraz inne ukraińskie przysmaki.

Spotkanie integracyjne rozpoczęło się niezwykłym koncertem, w wykonaniu gości z Ukrainy na fortepianie zagrała Pani Julia Maslij z synem Arkadiuszem, a Maria Obuchowa wykonała wzruszającą pieśń Ukraińską, wszyscy oni znaleźli schronienie i opiekę na terenie naszej gminy, a Arkadiusz uczęszcza do Szkoły Muzycznej w Kalwarii. Wystąpili również uczniowie wspomnianej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej, wykonali utwory z muzyki filmowej.

Staropolskie przysłowie naucza nas, że przyjaciół poznaje się w trudnych sytuacjach, w biedzie poprzez czyn i prawdę – mówił Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty i dodawał Dzisiejsze spotkanie ma służyć integracji. Życzymy naszym gościom z Ukrainy spokoju i najszybszego powrotu do rodzin, tego wam serdecznie życzymy. Czujcie się u siebie jak w swoim domu, a na miarę możliwości zapewniamy prorodzinną atmosferę.  

Na zakończenie koncertu, nie zabrakło też wzruszeń i podziękowań skierowanych od uchodźców z Ukrainy skierowanych dla całej społeczności Kalwarii Zebrzydowskiej i okolic za okazaną  pomoc.

Organizatorem spotkania był Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki,  Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

tekst: Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej
foto: Marcin Guzik WadowiceOnline.pl, Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

Podczas koncertu zaginął pluszak Jęzorek, zrozpaczona prawie czterolatka szuka swojego pupila. Ktokolwiek wie coś o losie zwierzaka, proszony jest o kontakt z redakcją:

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Nat
Nat
23 maja 2022 11:29

Polecam lekcje historii a potem dopiero integrację z naszymi „przyjaciółmi”.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x