Piękno ocalone i ocalające – funkcja muzyki w Kościele na przykładzie Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej

W najbliższy czwartek o godz. 18:00 (21 września) w Baszcie Mikołaja Zebrzydowskiego (sala konferencyjna) odbędzie się prelekcja O. Tarsycjusza Bukowskiego OFM pt. „Piękno ocalone i ocalające – funkcja muzyki w Kościele na przykładzie Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej”.

Wstęp wolny. Zapraszamy. Spotkanie będzie transmitowane.

O. Tarsycjusza Bukowskiego OFM – Bernardyn, interesuje się chorałem gregoriańskim. Jest dyrygentem Chóru Bazyliki Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej i nauczycielem muzyki kościelnej w miejscowym Wyższym Seminarium Duchownym 00. Bernardynów. Po ukończeniu studiów teologicznych i obronie pracy magisterskiej traktującej o wykorzystaniu muzyki religijnej w duszpasterstwie prowadzonym przez bernardynów, podjął podyplomowe studia z Monodii Liturgicznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, które ukończył obroną pracy pt. „Graduał Domine Dominus noster w świetle wybranych rękopisów Authenticum Fontium Gregorianorum oraz polskiej tradycji bernardyńskiej z XV wieku” napisanej pod kierunkiem prof. dr. hab. Michała Sławeckiego.  Obecnie posługuje w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Projekt pt. „Historia miejsca pędzlem i piórem malowana” realizowany przez Fundację Dziedzictwo, współfinasowany przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach w ramach zadania w dziedzinie kultury na 2023 r.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x