Otwarcie Klubu Senior+ w Lanckoronie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2019 r.) w Lanckoronie otwarto Klub Senior+. Klub działa w pomieszczeniach dawnej biblioteki przy lanckorońskim rynku pod nr 71.

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2019 r.) w Lanckoronie otwarto Klub Senior+. Klub działa w pomieszczeniach dawnej biblioteki przy lanckorońskim rynku pod nr 71.

W uroczystym otwarciu Klubu Senior+, który działa już od stycznia br. uczestniczyli m.in. m.in. senator RP Andrzej Pająk, przedstawiciel wojewody małopolskiego dyrektor wydziału polityki społecznej Jacek Kowalczyk, reprezentująca Powiat Wadowice dyrektor PCPR Barbara Pindel-Polaszek, wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata, przewodniczący Rady Gminy Lanckorona Ryszard Frączek, dyrektor GOPS w Lanckoronie Justyna Młynek-Medoń.  

W 2017 roku ukazał się projekt rządowy pilotowany przez Ministerstwo Polityki Społecznej i Pan Wojewoda zaprosił wszystkich wójtów i burmistrzów, do współpracy. To było novum. Po rozmowie z Panią Dyrektor GOPS’u i Skarbnikiem gminy, zaryzykowaliśmy i złożyliśmy wniosek w 2017 roku. Tutaj była kompletna ruina, przygotowanie tego kosztowało 185 tysięcy złotych, 150 tysięcy otrzymaliśmy z Ministerstwa – mówi Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata o powstaniu klubu.

W Klubie są pomieszczenie socjalne, jest zaplecze kuchenne, zaplecze łazienkowe z brodzikami, prysznicami, łóżka rehabilitacyjne, możliwość oglądania telewizji. W klubie poza pracownikiem, który prowadzi całość, są także osoby zajmujące się animacją, prowadzące zajęcia plastyczne, co widać na przykładzie zaprezentowanych malowideł wykonanych przez podopiecznych Klubu Senior+. Na chwilę obecną jest 15 podopiecznych z całej gminy, ale już teraz słychać głosy, że warto by otworzyć kolejny taki klub w Izdebniku, bo jak widać, jest zapotrzebowanie na tego typu działania. 

Lanckoroński Klub Senior+ jest pierwszą tego typu placówką w okolicy i będzie na pewno brany za przykład przy tworzeniu Kalwaryjskiego Klubu Senior+, który ma mieścić się na ul. Partyzantów, o czym pisaliśmy w artykule: W konkursie programu „Senior +” Gmina Kalwaria otrzymała 150 tysięcy złotych.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x