Odbyła się coroczna wizytacja jednostek OSP w Gminie Kalwaria

Coroczna wizyta w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska, odbyła się 7 sierpnia 2023 r. W rekonesansie brali udział Burmistrz Augustyn Ormanty wraz Prezesem Zarządu MG OSP Tadeuszem Chrostkiem.

Podczas rekonesansu we wszystkich jednostkach został pozytywnie oceniony stan sprzętu pożarniczego oraz zaplecze lokalowe w postaci remiz. Jest to zasługa strażaków, którzy ofiarnie dbają o sprzęt, który służy do ratowania życia i mienia mieszkańców gminy. W czasie rozmów wielokrotnie poruszano podejmowane przez druhów działania zabezpieczające, oraz szkolenia i zaangażowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, dzięki którym szkoli się i przygotowuje nowych Druhów. Strażacy poruszali także sprawy planowanych i zrealizowanych inwestycji sprzętowych.

Wizytując jednostki OSP Burmistrz Miasta przekazał druhom wyrazy uznania za trud i ryzyko jakie podejmują w ochronie życia i mienia ludzkiego, złożył  też gorące podziękowania za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi.

Stan bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz działalność Ochotniczych Straży Pożarnej na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska należy uznać za bardzo dobrą.

Do najważniejszych działań i zajęć druhów ze wszystkich OSP w ostatnim czasie należało:

  • szkolenia podstawowe
  • zabezpieczenie i pomoc w realizacji Mistrzostw Polskich OSP na Stadionie Kalwarianki
  • zabezpieczenie uroczystości kościelnych: Odpust Wniebowzięcia NMP, Zjazd Rodzin
  • zabezpieczanie mienia i pomoc mieszkańcom dotkniętym przez żywioły

 

 

materiał prasowy: UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x