Obchody Dnia Patrona Kalwarii – Jana Pawła II

W sobotę 14 sierpnia 2021 r. Kalwaria Zebrzydowska świętowała Dzień Patrona  Świętego Jana Pawła II

W czasie Pielgrzymki do Ojczyzny w sierpniu 1991 r. będąc przejazdem w drodze do Wadowic Papież Jan Paweł II zatrzymał się na Rynku w Kalwarii Zebrzydowskiej  i wygłosił pamiętne słowa:

”Dziś na krótko się tu zatrzymuje, ale tutaj moje serce pozostało na zawsze.”

W nawiązaniu do tych słów i 30. rocznicy pielgrzymki, a także ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i zalecenia epidemiologiczne uroczystości związane
z Obchodami Dnia Patrona Miasta w 2021 roku zostały przesunięte z dnia 7 czerwca – (Dzień Patrona Miasta) na dzień 14 sierpnia 2021r.

O godz. 9:00 sprawowana była Msza święta w Sanktuarium Kalwaryjskim w intencji Ojca Świętego, odprawiono dróżki Matki Bożej.

Po południu przy pomniku Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej świętego Jana Pawła, zaprezentowali się uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zespół zWysoka, Agatka Serwin z Przytkowic i chór parafialny Soli Deo. W czasie występów nie mogło zabraknąć „Barki”, pieśni „Czarna Madonna”,  „Abba Ojcze” czy też  hymnu z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Nie zastąpi Ciebie nikt”. 

Popołudniowe uroczystości rozpoczęła modlitwa o wstawiennictwo Patrona  Kalwarii Zebrzydowskiej Świętego Jana Pawła II o pomyślność dla miasta i gminy.

Zaprezentowano także publikację  „Patron Kalwarii Zebrzydowskiej św. Jan Paweł II”, a mieszkańcy mogli zobaczyć  wystawę  „Święty Jan Paweł II Patron Małopolski” – przygotowany wspólnie  z  Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Wspomnieniami związanymi z Ojcem Świętym Janem Pawłem II podzieli się Burmistrz  Miasta Augustyn Ormanty i Poseł na Sejm Filip Kaczyński.

Z okazji Dnia Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej Świętego Jana Pawła II, Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotował publikację „Obywatel świata Patron Kalwarii Zebrzydowskiej”.
 
Jest to wydanie drugie, poprawione i uzupełnione. Publikacja zawiera niepublikowane wcześniej zdjęcia ze spotkania Ojca Świętego Jana Pawła II z mieszkańcami Kalwarii Zebrzydowskiej jakie miało miejsce na Rynku w14 sierpnia 1991. Ponadto publikacja opisuje związki Papieża z Kalwarią Zebrzydowską, krótką historie Kalwarii Zebrzydowskiej i Sanktuarium i duża ilość fotografii.
Publikacja jest dostępna bezpłatnie w Urzędzie Miasta p. 12.
 

„Abba Ojcze” w wykonaniu zespołu zWysoka i Agatka Serwin.

 

 

tekst i fotografie- UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

1 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x