Sto lat w cieniu kalwaryjskich dróżek Pana Aleksandra Bochenka

Pan Aleksander Bochenek 16 sierpnia 2021r. ukończył 100 lat. Od urodzenia mieszka w miejscowości Bugaj, w tym ponad osiemdziesiąt lat żyje w bezpośrednim sąsiedztwie „dróżek kalwaryjskich”. Dom rodzinny znajduje się w pięknej okolicy na pątniczym szlaku, który przemierzają miliony pielgrzymów Kalwaryjskiego Sanktuarium. Tak wyjątkowe sąsiedztwo i pokój ducha zapewne sprzyja spokojnemu długoletniemu życiu.

Dostojnego Jubilata w dniu setnych urodzin odwiedzili: Burmistrz Augustyn Ormanty, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Janusiewicz, Wiceprzewodniczący RM Paweł Hebda, sołtys Bugaja Jarosław Jakubiec oraz przedstawiciele Urzędu Miasta, którzy przekazali moc życzeń.

List gratulacyjny i życzenia przesłali również Premier Mateusz Morawiecki i Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Pan Aleksander całe swoje życie związał z Kalwarią Zebrzydowską, do emerytury pracował w jednym z zakładów szewskich. W czasie spotkania urodzinowego, wspominał swoje młodzieńcze lata, szczególnie okres II wojny światowej. W czasie okupacji i wojny działał w szeregach Armii Krajowej.

Jak wspomina trafił do więzienia w czasie hitlerowskich łapanek i jak mówi cudem uniknął śmierci.

Dostojny Jubilat wraz z żoną wychował dwóch synów i córkę, doczekał się pięciu wnuków i ośmiu prawnuków. Przed kilkoma laty odeszła żona pana Aleksandra. Szanowny Jubilat mieszka w rodzinnym domu otoczony opieką córki i najbliższej rodziny.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x