Na ul. Broniewskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej pojawił się tzw. „bezpiecznik drogowy”

W ostatnim czasie redakcja portalu Kalwaria 24 otrzymała wiele zapytań z prośbą o odpowiedź, dlaczego na ulicy Broniewskiego od strony Remizy OSP robiony jest chodnik. 

W ostatnim czasie redakcja portalu Kalwaria 24 otrzymała wiele zapytań z prośbą o odpowiedź, dlaczego na ulicy Broniewskiego od strony Remizy OSP robiony jest chodnik. 

Zaintrygowani zgłoszeniami wybraliśmy się w ubiegłym tygodniu na ul. Broniewskiego, gdzie udało nam się spotkać na rozmowie Radnego Pana Łukasza Dragana i Przewodniczącego Zarządu Osiedla nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej Pana Tadeusza Stelę. Otóż budowany „chodnik” okazał się bezpiecznikiem, czyli wzmocnionym poboczem, wyłożonym betonową kratką.

Tzw. „bezpiecznik drogowy” w tym miejscu zwiększa nie tylko awaryjnie szerokość drogi, co może być ważne ze względu na mieszczącą się tu jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej, ale także pozwala na zaparkowania większej ilości samochodów osobowych. Mamy przecież obok zarówno halę sportową, jak i stadion Kalwarianki. Uważam, że jest to trafiona inwestycja i cieszę się, że została zrealizowana, gdyż zabiegaliśmy o to razem z mieszkańcami – powiedział portalowi Kalwaria 24 Tadeusz Stela.

Przewodniczący Zarządu poinformował, iż została w ostatnich dniach złożona przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Pana Piotra Janusiewicza interpelacja do Burmistrza Miasta, w sprawie pilnej  poprawy bezpieczeństwa zarówno dla ruchu pieszego jak i samochodowego. Interpelacja dotyczy odcinka od skrzyżowania ul. Marii Konopnickiej z ul. Krakowską, do skrzyżowania z ul. Rzemieślniczą. 

Mamy głęboką nadzieję, że realizacja tej inwestycji przebiegnie równie sprawnie jak  na ul. Broniewskiego.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x