Na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu o nowych liniach komunikacyjnych

Kolejny duży krok w sprawie organizacji transportu publicznego na terenie powiatu wadowickiego zrobiony. Na wczorajszej (23.11.) sesji Rady Powiatu radni wyrazili zgodę na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w powiatowych przewozach pasażerskich, dla których organizatorem jest Powiat Wadowicki. Podjęcie takiej uchwały było konieczne, aby władze powiatu mogły podpisać z Wojewodą Małopolskim umowę o dofinansowanie przewozów.

Przypomnijmy. We wrześniu br. radni podjęli uchwałę o przyjęciu Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Wadowickiego. Posiadanie takiego dokumentu było konieczne, aby móc starać się o dopłaty z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej – nabór takich wniosków ogłosił w połowie października br. Wojewoda Małopolski. Powiat Wadowicki ubiegał się o ponad 2,6 mln zł. We wtorek do Starostwa napłynęły z Krakowa dobre wieści: Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie – ujęte w nim linie zostaną objęte dopłatą w ramach środków przyznanych dla Województwa Małopolskiego. Aby tak się stało, musi być udzielona zgoda organu stanowiącego organizatora – w tym przypadku Rady Powiatu.

Kiedy umowa z Wojewodą zostanie podpisana, powiat wyłoni operatora, który będzie w przyszłym roku obsługiwać przewozy na terenie powiatu w ramach następujących linii komunikacyjnych:

– Wadowice – Babica – Stanisław Dolny – Zebrzydowice – Kalwaria Zebrzydowska,

– Wadowice – Bachowice – Spytkowice – Miejsce,

– Wadowice – Wyźrał – Nowe Dwory – Brzeźnica

– Wadowice – Inwałd – Andrychów,

– Wadowice Gorzeń Szkoła – Frydrychowice – Wieprz – Andrychów,

– Wadowice – Szkoła w Radoczy – Zygodowice – Ryczów – Spytkowice,

– Wadowice – Jaszczurowa.

Oprócz środków z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, przewozy będą finansowane przez Gminę Wadowice, Gminę Andrychów, Gminę Kalwaria Zebrzydowska, Gminę Wieprz, Gminę Tomice, Gminę Brzeźnica, Gminę Mucharz i Gminę Spytkowice, a także przez Powiat Wadowicki.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x