Dotacja na remont boiska „Sahara”

Boisko „Sahara” ze sztuczną murawą był taki pomysł. Teraz ten plan może zostać zrealizowany za sprawą dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dotację w wysokości 1 mln 970 tys. zł w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska. Gmina już wcześniej składała wnioski na modernizację tego obiektu, można powiedzieć, że do trzech razy sztuka, bowiem ostatnio złożony wniosek był trzecim.

Nie bez znaczenia była też wrześniowa wizyta Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pełnomocnika rządu ds. infrastruktury sportowej Jacka Osucha. Zaprezentowano wówczas ostatnie inwestycje na stadionie Kalwarianki. Rozmawiano o planach na najbliższe miesiące, między innymi o przebudowie wspomnianego boiska.

Łączna wartość inwestycji to ponad 4 mln zł, dotacja pokrywa 50 % szacowanej inwestycji, pozostała część musi zostać pokryta z budżetu Gminy Kalwaria Zebrzydowska, po wygospodarowaniu w budżecie gminy brakujących środków inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska planuje przystąpić do przebudowy istniejącego boiska do piłki nożnej przy Alei Jana Pawła II popularnie określanego jako „Sahara”. Inwestycja zakłada drenaż boiska pod płytą boiska, wymianę obecnej nawierzchni trawiastej na nawierzchnie ze sztucznej trawy. Boisko będzie miało wymiary 100 m x 55 m, projekt zakłada też remont ławek przy boisku, które zostaną zastąpione przez krzesełka żółte i czerwone, montaż piłkochwytów modernizację oświetlenia.

To kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową w Kalwarii Zebrzydowskiej. W ostatnim czasie stadion MKS Kalwarianka, został wzbogacony o bieżnie lekkoatletyczną, natomiast w najbliższym sąsiedztwie budynku „Kalwarianki” przebudowano również korty tenisowe, powstały dwa korty o  nawierzchni poliuretanowej, obok kortów powstała również wypożyczalnia rowerów. A najważniejszą i najbardziej kosztowną inwestycję stanowiła przebudowa bazy noclegowej, oraz nadbudowa pawilonu sportowo-turystycznego „Kalwarianka”. 

Wymienione  inwestycje nie byłyby możliwe bez rządowego wsparcia i otrzymanych dotacji. Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na łączną kwotę ok.  5 mln 500 tys. zł   natomiast na remont kortów budżetu państwa z rezerwy ogólnej  Premiera RP Mateusza Morawieckiego przeznaczono 760 tys. zł.

Dzięki tym środkom uda się zrealizować bardzo potrzebną inwestycję, która będzie silnym bodźcem do rozwoju obecnej działalności Miejskiego Klubu Sportowego „Kalwarianka”, poprawi estetykę, a także dostępność obiektu w ciągu całego roku – mówi Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty i dodaje za okazane wsparcie dziękuje Panu Ministrowi Jackowi Osuchowi i Panu Posłowi Filipowi Kaczyńskiemu.

Dzięki środkom przyznawanym w ramach Programu Sportowa Polska wspieramy budowę i modernizację obiektów kluczowych dla lokalnych społeczności. Są to obiekty szkolne, służące klubom sportowym oraz ogólnodostępne, z których mogą korzystać mieszkańcy gmin i powiatów. Rozwój lokalnej infrastruktury sportowej to jeden z priorytetów naszego resortu – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej jest jednym z kluczowych projektów realizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i ma na celu dofinansowanie realizacji zadań inwestycyjnych związanych z obiektami sportowymi na terenie całej Polski.

materiał Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej
fot. UM w Kalwarii Zebrzydowkiej
fot. Andrzej Famielec | Kalwaria 24

5 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x