Mikołaj na koniu w Zarzycach Małych - 9 grudnia 2018 r. - fot. UM Kalwaria Zebrzydowska

Mikołaj na koniu w Zarzycach Małych

W Zarzycach Małych już tradycyjnie od 21 lat do Dzieci Niepełnosprawnych z rejonu Kalwarii Zebrzydowskiej przyjeżdża Mikołaj na koniu z workiem pełnym prezentów. Słodkie podarunki przekazał najmłodszym również Burmistrz Miasta.

Spotkanie odbyło się w nowo wybudowanej Świetlicy Wiejskiej, inicjatorem i głównym organizatorem był Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich, współorganizatorem spotkania była Rada Sołecka w Zarzycach Małych.

W czasie spotkania wystąpił śpiewak operowy Andrzej Kosek z koncertem Pieśni Patriotycznych, miało też miejsce wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej przez Wicekuratora Oświaty Halinę Cimer za działalność edukacyjną, pozaszkolną członkom  MK 21PUN.

Co roku od 21 lat Mikołaj przez kilkanaście dni grudnia Mikołaj na koniu odwiedza dwa  Domy Pomocy Społecznej,  cztery szkoły  i cztery  Przedszkola  oraz  ponad  700 dzieci z wielodzietnych Rodzin Wiejskich w ich domach. Jak co roku Mikołaj z prawdziwą brodą zaprasza dzieci niepełnosprawne z rejonu Kalwarii  Zebrzydowskiej do Świetlicy Wiejskiej w Zarzycach Małych  i  tam  otwiera  dla  nich  ciężki  wór  mikołajowy.

info i foto: UM Kalwaria Zebrzydowska

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x