Międzynarodowe sukcesy szpadzistów z Kalwarii Zebrzydowskiej

Ostatnie kilka tygodni było dla szermierzy z klubu SKS Grass-Hopper Kalwaria bardzo udanych, szczególnie w zawodach międzynarodowych. Wyniki jakie tam odnieśli są godne zaprezentowania. Pierwsza pasmo sukcesów rozpoczęła Alicja Goczał w czasie Pucharu Europy dla zawodników w wieku poniżej 12 lat (U12) rozegranego w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu. Alicja w międzynarodowej obsadzie wywalczyła znakomite 3 miejsce. Ponadto, Alicja wystartowała w drugim dniu tego samego turnieju w starszej kategorii do 14 lat (U14) i tu również osiągnęła znakomity wynik plasując się w finałowej ósemce.

Kolejne sukcesy zawodnicy z Kalwarii odnieśli na największym na świecie międzynarodowym turnieju szermierczym dla dzieci „Challenge Wratislavia” rozegranym w połowie marca we Wrocławiu. Wybitne wyniki osiągnęli tam dwaj zawodnicy: Szymon Wodniak i Piotr Włodarczyk.

Startujący w kategorii 2006-2007 Szymon Wodniak wywalczył brązowy medal pewnie wygrywając walkę ćwierćfinałową z Węgrem Borisem Rona 12:6. Co godne uwagi, w kategorii Szymona startowało aż 223 zawodników z całego świata. Trzecie miejsce naszego zawodnika jest więc ogromnym sukcesem, zwłaszcza że w pierwszej piętnastce znalazło się tylko 2 Polaków.

Taki sam, świetny wynik w młodszej kategorii 2007-2008 (startowało 147 zawodników) osiągnął Piotr Włodarczyk, który również stanął na 3 stopniu podium pokonując w ćwierćfinale zawodnika z Ukrainy Maksyma Prylypko 8:4. Ponadto po raz kolejny wynik godny uwagi osiągnęła Alicja Goczał zajmując ósme miejsce w kategorii dziewcząt 2007-2008.

Sukcesem Klubu z małej Kalwarii Zebrzydowskiej, prowadzonego przez trenera Feliksa Frasia jest ponadto fakt, że w tych prestiżowych zawodach zdobył najwięcej miejsc medalowych wśród wszystkich polskich szpadowych klubów szermierczych.

Pełne wyniki zawodów są dostępne pod adresem: http://www.challengewratislavia.pl/wyniki/2019-2/ a kronika TVP zawodów z udziałem naszych zawodników pod adresem: https://wroclaw.tvp.pl/41882405/23032019

W ostatni weekend marca siódemka zawodników SKS Grass-Hopper reprezentowała Klub na kolejnym Pucharze Europy w chorwackim Osijeku. Tu największy sukces odniosła zawodniczka z Kalwarii Oliwia Garus, bezapelacyjnie wygrywając w sobotę kategorię U14 Pucharu Europy! W zmaganiach chłopców najlepiej walczył Ireneusz Filek który zdobył brązowy medal w kategorii U14.

W drugi dzień zawodów nie zawiodła Alicja Goczał zdobywając srebrny medal w kategorii U12 oraz ponownie Ireneusz Filek który wywalczył sensacyjne drugie miejsce w starszej kategorii U17! Pozostali zawodnicy Grass-Hopera z Kalwarii również spisali się doskonale i kwalifikowali się do najlepszej ósemki Pucharu w swoich kategoriach: Wiktoria Gibas zajęła najlepsze w karierze 5 miejsce (U14), Alicja Goczał – siódme (U14), Szymon Wodniak – ósme (U14), Anna Długosz – ósme (U14). Klub reprezentował również Franciszek Fraś który walczył kategorii 2007-2008.

Warto wspomnieć że w tym samym czasie w Polsce, koledzy i koleżanki walczących w Osijeku zawodników, dzielnie wystąpili w Krzeszowicach w turnieju z cyklu Puchar Żubrów. Tam królowali bracia Piotr i Paweł Włodarczykowie którzy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych.

Gratulujemy sukcesów zawodnikom i trenerowi. Specjalne podziękowania dla sponsora wyjazdu na Puchar Europy do Osijeku – Western Camp Resort w Zatorze.

materiały prasowe: Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x