2 dzień strajku nauczycieli w Gminie Kalwaria Zebrzydowska – strajkują Brody, Leńcze i Barwałd Górny

W dniu dzisiejszym (9 kwietnia 2019 r.) w strajku nauczycieli uczestniczą szkoły podstawowe w Brodach, Leńczach i w Barwałdzie Górnym. We wszystkich szkołach gminy zapewniona jest opieka nad dziećmi, a dyrektorzy zapewniają, że egzaminy nie są zagrożone. Burmistrz miasta odwiedził w dniu dzisiejszym wszystkie strajkujące placówki.

Jak pisaliśmy wczoraj, w dniu dzisiejszym nadal będzie strajkować szkoła podstawowa w Brodach i w Leńczach, oraz jak się okazało w Barwałdzie Górnym, gdzie do strajku przyłączyli się nauczyciele z ZNP i Solidarności. Na stronie internetowej szkoły w Barwałdzie Górnym możemy przeczytać:

Informujemy, że strajk nauczycieli zostaje przedłużony na kolejny dzień tj 9 kwietna (wtorek) br. Egzaminy odbędą się zgodnie z harmonogramem. Dni w czasie  egzaminów są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno wychowawczych.” 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Barwałdzie Górnym informuje, że w związku z trwającymi negocjacjami miedzy związkami zawodowymi i rządem oraz brakiem na dzień dzisiejszy porozumienia, część pracowników naszej placówki podjęła decyzję o przystąpieniu do ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty ( w dniu 8 kwietnia br.). uczniowie będą mieli w tym dniu zapewnione zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. W przypadku porozumienia się stron przed 8 kwietnia 2019 r. zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem.”  [link]

 

fot. główne Szkoła Podstawowa w Brodach im. Janusza Korczaka – fot. Szkoła Podstawowa w Brodach

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x