Mecenat biskupów krakowskich w epoce Jagiellonów – zapraszamy na spotkanie online z dr hab. Tomaszem Graffem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie online pt. „,Mecenat biskupów krakowskich w epoce Jagiellonów”, 12 listopada (czwartek) 2020 r. w godzinach 18.00, które poprowadzi dr hab. Tomasz Graff.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie online pt. ,Mecenat biskupów krakowskich w epoce Jagiellonów”, 12 listopada (czwartek) 2020 r. w godzinach 18.00, które poprowadzi dr hab. Tomasz Graff.

Projekt „Panowie wielkiego serca i szczodrej ręki” druga edycja spotkań z historią mieszkańców miast i miejscowości powiatu wadowickiego połączona z rodzinnym muzykowaniem realizowany przez Fundację „Dziedzictwo” – współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach w ramach zadania publicznego w dziedzinie kultury w 2020r.

Patronat nad projektem objęli:

Kustosz Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej

O. dr Konrad Cholewa

Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

dr hab. inż. Augustyn Ormanty

Warto zaznaczyć, że ten projekt jest już kolejnym przedsięwzięciem, w ramach którego podniesiona została tematyka nawiązująca do historii Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Poprzez organizację spotkań tematycznych, corocznie od roku 2015 naszym odbiorcom, w różnej ciekawej formie przekazujemy wiedzę o lokalnym dziedzictwie, zachęcając do jej zgłębiania i propagowania. W latach 2016- 2020 Fundacja Dziedzictwo realizuje projekty podczas tych uczestnicy zapoznają się piękną i ciekawą historią – opowiadaliśmy o dziejach miast i ziemi wadowickiej. Tematyka takich spotkań jak ,, Kalwaria Zebrzydowska – czas powstania miasta”, czy ,,Żony, matki, córki – Fundatorki Kalwarii Zebrzydowskiej” wzbudziła duże zainteresowanie. Dlatego, do tak prezentowanej historii – nie tylko lokalnej – nawiązywały inne kolejne projekty, kontynuowane w następnych latach. Dzięki współpracy z wybitymi znawcami przedmiotowej tematyki, wykładowcami uniwersytetów krakowskich oraz patronatom zacnych osób ważnych dla świata nauki i kultury zapewniamy wysoki poziom prezentowanej wiedzy, podany w sposób bardzo przystępny dla odbiorcy.

Fundacja Dziedzictwo serdecznie zaprasza na spotkanie
,,Mecenat biskupów krakowskich w epoce Jagiellonów”
które odbędzie się w formie on – line 12 listopada 2020 r. (czwartek) godzina 18.00

wykład ilustrowany prezentacją prowadzi

dr hab. Tomasz Graff

Uwaga: aby dołączyć do spotkania należy:
1. Na stronie https://www.webex.com/downloads.html pobrać aplikację Webex Meetings i zainstalować ją na komputerze.
2. Wejść w link: https://upjp2.webex.com/upjp2/j.php?MTID=m291760eafbdb4de47ec6a335cb60664a lub w aplikacji wpisać nr spotykania 175 878 5691
3. Jeżeli program zapyta o hasło wpisać: „Dziedzictwo” i kliknąć dołącz.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x