Maseczki dla Seniora od Gminy Kalwaria Zebrzydowska

Gmina Kalwaria Zebrzydowska w związku z obowiązującym od jutra (16 kwietnia 2020 r.) obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych, zakupiła 1000 sztuk maseczek trójwarstwowych wielokrotnego użytku. Będą one bezpłatnie przekazane w najbliższy piątek seniorom.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska w związku z obowiązującym od jutra (16 kwietnia 2020 r.) obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych, zakupiła 1000 sztuk maseczek trójwarstwowych wielokrotnego użytku. Będą one bezpłatnie przekazane w najbliższy piątek seniorom.

Od czwartku będzie obowiązywał w całej Polsce nakaz używania maseczek w miejscach publicznych. Burmistrz Augustyn Ormanty będzie osobiście rozdawał seniorom zakupione przez Gminę maseczki. Będą one rozdawane w piątek (17 kwietnia 2020 r.) od godz. 10.00 do 12.00 – czyli w czasie kiedy w sklepach zakupy mogą robić tylko seniorzy pod sklepami m.in. STOP na ul. Targowej oraz BIEDRONKA na ul. Krakowskiej.

W przekazywaniu powyższych maseczek swoją pomoc zaoferowali druhowie z jednostki OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w OSP w Zebrzydowicach. Przekazane maseczki, muszą być po każdym użyciu odkażane np. poprzez wypranie w wodzie o temperaturze minimum 60 stopni lub przeprasowane gorącym żelazkiem.

O rozdawanie maseczek i rękawic zaapelował wcześniej Radny Marcin Zadora: „zwróciłem się do Pana Burmistrza z wnioskiem o przekazanie mieszkańcom maseczek ochronnych które, w ostatnim czasie zostały zakupione przez Urząd Miasta w ilości 7000 sztuk. Gmina posiada również wolne środki finansowe na zakup kolejnych maseczek. Razem możemy powstrzymać tą epidemię.”

 

W piśmie skierowanym do Burmistrza możemy przeczytać: 

W związku z wprowadzonym obowiązkiem noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej od dnia 16 04 2020. Zwracam się z wnioskiem o przeprowadzenie akcji bezpłatnego przekazania mieszkańcom maseczek zakupionych w ostatnim czasie oraz nowych przy wykorzystaniu rezerwy na zarządzanie kryzysowe.

Dostarczenie szybko mieszkańcom maseczek w momencie rozwoju epidemii COVID 19 jest niezbędne w sytuacji zagrożenia. Proszę o wykorzystanie wszystkich instrumentów jako szefa Obrony Cywilnej na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Jeżeli zauważy Pan potrzebę zmian w budżecie gminy w związku z uruchomieniem nowych środków na walkę z skutkami epidemii. Proszę o przedstawienie niezbędnych zmian w budżecie gminy wynikających z uprawnień organu wykonawczego. Proszę o niezwłoczne powiadomienie pisemne o podjętych działaniach.

Marcin Zadora

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x