Koncert „Przy Lampce” LOR

Kolejny koncert „Przy lampce” wypełni muzyka zespołu LOR. Grupę tworzą cztery utalentowane nastolatki z Krakowa – Julia Błachuta, Julia Skiba, Paulina Sumera i Jagoda Kudlińska.

Trudny do zaszufladkowania kwartet prezentuje muzykę przede wszystkim klimatyczną, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem. Lubią mieszać folk z muzyką taneczną.

Koncert odbędzie się 22 kwietnia 2022 r., godz. 19:00 w Sali kameralnej WCK.

Porównywana do najznamienitszych alt-popowych wykonawców formacja miała już okazję zagrać na takich wydarzeniach jak Spring Break, Slot Art, Soundrive, Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane, Orange Warsaw Festival czy OFF Festival, podczas którego zarejestrował sesję na żywo dla amerykańskiego radia KEXP. Ponadto dziewczyny dzieliły scenę z norweską artystką Aurorą czy zespołem Rhye.

Wiosną 2019 roku ukazał się ich długo wyczekiwany album Lowlight, na który składa się 15 utworów przepełnionych delikatnymi, poetyckimi melodiami fortepianu i skrzypiec.

Premierze wydawnictwa towarzyszyła wyjątkowa trasa koncertowa, na której dziewczyny wsparł zaaranżowany na tę okazję chór. Przy tworzeniu materiału wspierał je producent Michał Przytuła, który współpracował m.in. z Kayah, Reni Jusis czy z Kortezem. W styczniu 2020 roku dziewczyny wystąpiły w Londynie w ramach kultowego cyklu Sofar Sounds. W marcu ukazała się zaś ich EP-ka Sunlight, której motyw oscyluje wokół słońca: jego światła i emocji, jakie wywołuje. Na krążku swój ślad odcisnął Grzegorz Wardęga, wokalista znany szerszej publiczności jako Runforrest.

Bilety: 35 zł, 40 zł w dniu koncertu – dostępne w kasach WCK i online na stronie: www.wck.wadowice.pl

Bufet podczas koncertu zapewnia Galicjanka

fot. Ada Prosowicz

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x