W poniedziałek odbędzie się spotkanie w sprawie rewitalizacji 3 maja

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące rewitalizacji ul. 3 Maja w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na spotkaniu zostanie zaprezentowana prezentacja dotycząca realizacji zadania – Przebudowa ul. 3 Maja.

 
Spotkanie odbędzie się o godz. 16:00 w dniu 4 kwietnia 2022r. (poniedziałek) w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Niemczynowskiego 3.

Zzakres prac będzie obejmował przebudowę jezdni, przebudowę pasa postojowego, przebudowę i remontu chodnika, budowę ciągu pieszo rowerowego, przebudowy skrzyżowań, remontu kanalizacji deszczowej, montażu urządzeń odwadniających (wpusty deszczowe, studnie kanalizacyjne, odwodnienie liniowe) budowy zatoki postojowej, rewitalizacji terenów zielonych oraz remontu zjazdów.

Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg jest możliwa rewitalizacja ulicy 3 maja w Kalwarii Zebrzydowskiej, na ten cel samorząd gminny pozyskał rekordową kwotę dotacji w wysokości 3 mln 865 tys. zł co będzie stanowiło 60 % planowanych kosztów. Warto dodać, że wspomniana ulica jest jedną z najważniejszych w mieście prowadzi do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego, jest to I etap rewitalizacji centrum miasta.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
jakub
jakub
5 kwietnia 2022 08:23

Po spotkaniu. można stwierdzić jedno : Arogancja władzy sięgnęła szczytów Himalajów, a niekompetencja urzędników poraża. Samo spotkanie to musztarda po obiedzie, dawno wszystkie decyzje zapadły – bez żadnych konsultacji –  co gorsza są nie do zmienienia, czego na wstępie zebrania nikt wyraźnie nam mieszkańcom tego nie powiedział. Było to ukrywane do samego końca. Ulica 3 Maja to w tej chwili skansen z rodem z PRL-u dzięki przede wszystkim betonowym zieleńcom. Czy się coś zmieni, dla mnie nie wiele. 1. Granitowa płyty generują bardzo duży hałas, można sprawdzić w Wadowicach, ale decydenci tu nie będą mieszkać. 2. Pozostawione linie napowietrzne będą… Czytaj więcej »

1
0
Would love your thoughts, please comment.x