Kalwaria Zebrzydowska będzie gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych

To będzie bez wątpienia największe strażackie wydarzenie w nadchodzącym 2023 roku jakie odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej. To też najważniejsze i najbardziej prestiżowe zawody dla druhów młodzieżowych drużyn pożarniczych i członków ochotniczych straży pożarnych. Tym samym Kalwaria Zebrzydowska została wyróżniona, a zmiany jakie dokonały się na stadionie „Kalwarianki” zostały dostrzeżone i docenione. To też ogromne wyróżnienie dla Kalwarii i doskonała promocja na cały kraj.

W ubiegłym tygodniu tę radosną dla Kalwarii Zebrzydowskiej widomość ogłosiła Teresa Tiszbierek – Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, która gościła w naszym mieście.

Kalwaria Zebrzydowska, a dokładnie stadion Miejskiego Klubu Sportowego „Kalwarianka” będzie areną rywalizacji najlepszych polskich drużyn pożarniczych w kategoriach młodzież i dorośli, które będą rywalizowały w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP i Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP. Szacuje się, że w zawodach w sumie weźmie udział blisko 1 tysiąc zawodników i równie pokaźna liczba kibiców.

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze, których gospodarzem będzie Kalwaria Zebrzydowska odbędą się na stadionie „Kalwarianki” w dniach 24-26.08.2023 r. Prawdopodobnie 24 sierpnia rywalizować będą młodzieżowe drużyny pożarnicze, a w sobotę 26 sierpnia zaprezentują się druhny i druhowie z OSP. Imprezą towarzysząca i promocyjną będzie Festiwal Ogórka zaplanowany na 26-27 sierpnia.

Głównym organizatorem wydarzenia jest – Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i jego oddziały: wojewódzki w Krakowie, powiatowy w Wadowicach i gminny w Kalwarii Zebrzydowskiej we współpracy z Gminą Kalwaria Zebrzydowska jako gospodarzem tychże zawodów.

Status gospodarza nie jest przypadkowy, o jego organizację od lat zabiegał Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, a ostatnie inwestycje na stadionie „Kalwarianki” tylko potwierdziły wcześniejsze zabiegi. Nie bez znaczenia jest też doskonała pozycja na arenie krajowej drużyny MDP OSP Przytkowice, która jest wizytówką Gminy.

Kalwaria Zebrzydowska posiada infrastrukturę sportową, która spełni z naddatkiem wymogi organizacyjne zawodów szczebla krajowego.W listopadzie 2021 r. zakończyły się prace związane remontem bieżni stadionu w Kalwarii Zebrzydowskiej, na obiekcie MKS „Kalwarianka” powstała m.in. bieżnia czterystumetrowa z sześcioma torami o nawierzchni syntetycznej. Wykonano również, skocznie do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem. Natomiast w bieżącym roku dokonano przebudowy bazy noclegowej, oraz nadbudowa pawilonu sportowo-turystycznego „Kalwarianka”.Jest tutaj także doskonałe zaplecze sportowe, w najbliższym sąsiedztwie budynku „Kalwarianki” przebudowano również korty tenisowe, powstały tutaj dwa korty o nawierzchni poliuretanowej, jest też wypożyczalnia rowerów i ścieżka spacerowa, która połączy stadion z aleją Jana Pawła II.

Cieszymy się, że to właśnie Kalwaria Zebrzydowska będzie gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych, dla naszego miasta to ogromne wyróżnienie i promocja, ale też wyzwanie organizacyjne, gościć będziemy najlepszych strażaków z całej Polski – mówi Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty i dodaje: Mamy zaplecze sportowe o najwyższych standardach, naszym gościom zaprezentujemy wszystko to co mamy najlepsze.

W zawodach udział biorą najlepsze młodzieżowe drużyny pożarnicze – drużyny dziewcząt i chłopców w wieku 10-16 lat ze wszystkich województw oraz zwycięzcy poprzednich zawodów szczebla krajowego tj. trzy pierwsze miejsca. Natomiast w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP udział biorą kobiece i męskie drużyny ochotniczych straży pożarnych grupa „A” i „C” oraz zwycięzcy poprzednich zawodów szczebla krajowego – trzy pierwsze miejsca. Prawdopodobnie w zawodach młodzieżowych udział wezmą również gościnie drużyny zagraniczne.

W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP szczebla krajowego, wojewódzkiego i gminnego, Poseł na Sejm Pan Filip Kaczyński, który pełni funkcję PrezesaZarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wadowicach, Danuta Kawa radna sejmiku Województwa Małopolskiego, przedstawiciele PSP Wadowice oraz Policji,MKS Kalwarianka, CKSiT.

materiał informacyjny UM w Kalwarii Zebrzydowskiej
fot. UM w Kalwarii Zebrzydowskiej

5 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x