Jesteś widoczny- jesteś bezpieczny – odblaskowa szkoła w Leńczach

Zgodnie z zasadą konkursu „Odblaskowa Szkoła” uczniowie Szkoły Podstawowej w Leńczach ubrani w kamizelki odblaskowe i inne odblaskowe elementy promowali bezpieczeństwo na drodze wśród społeczności lokalnej.

Zgodnie z zasadą konkursu „Odblaskowa Szkoła” uczniowie Szkoły Podstawowej w Leńczach ubrani w kamizelki odblaskowe i inne odblaskowe elementy promowali bezpieczeństwo na drodze wśród społeczności lokalnej. To właśnie na wiejskich, mało oświetlonych, często bez chodnika drogach jest potrzebna taka inicjatywa. Dlatego uczniowie zaopatrzeni w transparenty zachęcające do bezpiecznego poruszania się po drodze pod nadzorem policyjnego patrolu przemaszerowali ulicami miejscowości, aby zwrócić uwagę mieszkańców na potrzebę takich zachowań, a tym samym przyczynić się do ograniczenia zagrożeń w ruchu drogowym. W promowaniu tej idei pomogli również właściciele miejscowych sklepów, którzy otrzymali od uczniów odblaskowe balony, aby mogli je wręczać swoim klientom.
Ponadto uczennice klasy 8 pod opieką nauczycieli zachęcały do noszenia odblasków osoby starsze. Przed wieczornym nabożeństwem wręczały dorosłym, a szczególnie starszym osobom odblaskowe opaski. Akcja spotkała się z ogromną wdzięcznością wśród seniorów. Pamiętajmy o noszeniu odblasków, szczególnie teraz, kiedy nadchodzą jesienne, coraz krótsze dni!
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x