Ogólnopolski Dzień Seniora w Lanckoronie - 6 października 2018 r. - got. UG w Lanckoronie

Ogólnopolski Dzień Seniora w Lanckoronie

W sobotę 6 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Lanckoronie miało miejsce spotkanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Radę Seniorów w ramach realizacji projektu „Nie jesteśmy tak starzy jak lanckoroński zamek” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie przy Babiogórskim Stowarzyszeniu Zielona Linia w Stryszawie

W sobotę 6 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Lanckoronie miało miejsce spotkanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Radę Seniorów w ramach realizacji projektu „Nie jesteśmy tak starzy jak lanckoroński zamek” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie przy Babiogórskim Stowarzyszeniu Zielona Linia w Stryszawie. Dzięki decyzji Wójta Tadeusza Łopaty o przystąpieniu do projektu dwie inicjatywy z naszej gminy otrzymały fundusze na realizację swoich pomysłów.

Wszystkich zgromadzonych przywitała Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Danuta Horwacik. Wśród gości byli m.in. Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Frączek, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Krystyna Miska, Radni Rady Gminy, Sołtys sołectwa Skawinki Ryszard Gonet. Wójt Tadeusz Łopata wystosował list do wszystkich zebranych, w którym podziękował organizatorom za włożony trud w realizację projektu, a wszystkim zebranym życzył dobrej zabawy. Następnie wiersz swojego autorstwa odczytał Jacek Wojs, a Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Danuta Horwacik i Wiceprzewodnicząca Teresa Lebiest opowiedziały o projekcie „Nie jesteśmy tak starzy jak lanckoroński zamek”. Przy pokazie zdjęć ze spacerów z kijkami Panie wspominały jak wyglądała realizacja projektu. Jedna ze ścian sali była miejscem wystawy prac seniorów powstałych w trakcie pleneru malarskiego w Lanckoronie.

Kolejnym punktem programu była degustacja zupy lanckorońskiej przygotowanej według pomysłu Stowarzyszenia Lanckoronianki, które również realizowały swój projekt „Zupa LANC-koronowana” w ramach Programu „Działaj Lokalnie X”. Przewodnicząca Stowarzyszenia Lanckoronianki Katarzyna Łukasiewicz opowiedziała o przebiegu ich projektu, a następnie seniorzy zostali poczęstowani zupą lanckorońską, której zaserwowano ponad 100 porcji. Po degustacji zupy przyszła pora na ciasto i kawę, a wspólna zabawa rozkręciła się na dobre, kiedy na scenie pojawili się przedstawiciele Stowarzyszenia 3 Wionki z Jastrzębi z występem kabaretowym.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x