Higieniczne rozwiązanie na wyciągnięcie ręki

Przy codziennym korzystaniu z toalety zależy nam przede wszystkim na wygodzie użytkowania i na zachowaniu higieny. Łazienka oraz zastosowane w niej rozwiązania powinny być zarówno komfortowe, jak i praktyczne. Dlatego, wyposażając to często odwiedzane przez nas pomieszczenie, oprócz typowych elementów takich jak toaleta, prysznic i wanna, powinniśmy także zastanowić się nad wyborem opcji pozwalającej zachować higienę przy każdorazowym użytkowaniu. Jedną z najlepszych będzie zakup baterii bidetta.

 

Co to jest, czyli zastosowanie bidetty

Bidetta to bateria połączona z wężem i słuchawką natryskową. Sprzęt montowany jest zazwyczaj w pobliżu sedesu. Bateria bidetta umożliwia natychmiastowe odświeżenie po skorzystaniu z toalety. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, wystarczy pociągnąć za uchwyt i dostosować strumień wody. Po skończonej czynności zakręcić wodę, czyli dokładanie tak jak w przypadku korzystania ze zwykłego kranu. Zestaw składający się z baterii, słuchawki oraz węża może być montowany także w innych miejscach łazienki, np. nad bidetem, przy wannie oraz w kabinach natryskowych. Zastosowanie sprawdzi się szczególnie w pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.

Dyskretnie i praktycznie

Bidetta z pewnością będzie odpowiednią opcją w przypadku małego metrażu łazienki, gdyż pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca. Wystarczy zamontować zestaw na ścianie, w bliskim sąsiedztwie sedesu. Urządzenie można umieścić w rogu, a zaoszczędzone metry wykorzystać w inny sposób w aranżacji pomieszczenia. Oprócz tego sporą zaletą bidetty jest prosty montaż, a zestaw z wężem i słuchawką nie wymaga zakupu dodatkowych akcesoriów. Oszczędność miejsca w tym przypadku idzie w parze z oszczędnością pieniędzy. W zestawieniu z innymi opcjami umożliwiającymi dbanie o higienę podczas korzystania z toalety, czyli klasycznym bidetem lub toaletą myjąca, bateria bidetta jest zdecydowanie najkorzystniejszą inwestycją dla naszego portfela.

Bidetta czy bidet?

Opinie są podzielone. Zarówno bidetta, jak i bidet pomagają nam dbać o higienę. Są jednak przypadki, w których bateria bidetta okaże się wygodniejszym rozwiązaniem. Pierwszą kwestią będzie zdecydowanie metraż łazienki. Instalacja bidetu wymaga niemal takiej samej przestrzeni, co montaż toalety. Dlatego w mniejszych łazienkach to bidetta sprawdzi się znacznie lepiej, ponieważ zajmuje miejsce wyłącznie na ścianie. Ponadto, decydując się na bidet, musimy mieć na uwadze skomplikowany montaż armatury, uwzględniając jego położenie w przestrzeni łazienkowej oraz instalację miski bidetowej. W przypadku bidetty proces jest znacznie prostszy. Pozostaje także kwestia komfortu, i tutaj każdy z nas powinien zdecydować co będzie wygodniejsze. Bidetta nie wymaga zmiany położenia ciała i umożliwia mycie od razu po skorzystaniu z toalety. Dodatkowo, wybierając odpowiedni model, możemy być pewni, że żadna awaria nie dotknie naszej armatury, a woda nie zacznie skapywać na posadzkę podłogową.

Wiele zastosowań

Bateria bidetta, oprócz oczywistej dbałości o higienę, może usprawnić wiele innych czynności domowych. Dobrze sprawdzi się w przypadku czyszczenia podłóg, ponieważ za pomocą słuchawki w wygodny sposób napełnimy wiadro wodą, bez konieczności umieszczania go pod prysznicem lub w wannie. Poza tym, jeżeli bidetta znajduje się blisko umywalki, może umożliwić nam sprawne umycie włosów, dzięki czemu nie musimy wchodzić pod prysznic, ani do wanny.

MADIX

Dobry model

Wśród wad rozwiązania najczęściej wskazuje się mały wybór modeli baterii. Dlatego tym bardziej warto zapoznać się z szeroką ofertą baterii bidetta. Spośród dostępnych opcji możemy wybrać dwa warianty, słuchawkę okrągłą lub kwadratową, w zależności od własnych preferencji. Oprócz tego mamy dostęp do trzech wersji kolorystycznych: chrom, czarny mat i biały mat. Dzięki temu będziemy mogli dopasować bidettę do pozostałych elementów armatury łazienkowej, tworząc spójną kompozycję. Dodatkowo montaż podtynkowy pozwala na całkowite zakrycie instalacji. Bidetta będzie wyglądać estetycznie i, w zależności od wybranego materiału oraz koloru, współgrać stylistycznie z resztą wnętrza.

1 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Agata
Agata
26 lipca 2021 11:22

Mam taką bidettę ale w kolorze chrom, kupiłam przez madixowy sklep internetowy. Używam ponad 2 lata, nie wyobrażam sobie innego rozwiązania w łazience.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x