Gmina Kalwaria Zebrzydowska uruchomiła 150 tys. zł na usuwanie skutków powodzi

W związku z intensywnymi opadami deszczu i licznymi szkodami spowodowanymi opadami, Burmistrz Augustyn Ormanty przeznaczył 150 tys. zł na pokrycie szkód powstałych na skutek intensywnych opadów deszczu.
 
Nocne opady deszczu (z 15 na 16 lipca) spowodowały spore zniszczenia zarówno w dobytku mieszkańców, jak i w infrastrukturze zarządzanej przez gminę. Pisaliśmy o tym w artykule: Gmina Kalwaria Zebrzydowska ucierpiała w nocnej nawałnicy… W związku z powyższym Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, przerwał swój urlop by móc kierować sztabem kryzysowym i szybko podejmować niezbędne decyzje. Pierwszą decyzją Burmistrza było uruchomienie rezerwy celowej i przeznaczenie 150 tys. zł na pokrycie szkód powstałych na skutek intensywnych opadów deszczu. Zabezpieczone środki zostaną wykorzystane do podjęcia prac naprawczych i porządkowych głownie w infrastrukturze drogowej.
 
Z samego rana w trybie pilnym zostało powołane posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. GZZK oszacował straty w terenie. Ulewne deszcze spowodowały straty i uszkodzenia głównie na drogach w Kalwarii Zebrzydowskiej, Brodach, Bugaju, Barwałdzie i Stanisławiu Dolnym. W miejscach gdzie odnotowano największe starty pracują już służby, w kilku miejscach udrożniono drogi ponieważ mieszkańcy zostali odcięci od dojazdu do domostw. Zlecono już najpilniejsze naprawy. W Brodach przy jednym z domów osunęła się skarpa ale na ten moment nie zagraża budynkowi, w wielu miejscach woda wdarła się do piwnic najgorsza sytuacja miała miejsce w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Kolejowej – 3 mieszkańców zostało ewakuowanych i zapewniono im nocleg.
 
Poszkodowanych mieszkańców Gminy prosimy o składanie udokumentowanych wniosków z poniesionych strat lub uszkodzeń do Sekretariatu Urzędu Miasta.
 
Składamy podziękowania wszystkim funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach oraz druhom OSP za oddanie i pomoc mieszkańcom.
 
 
 
1 1 vote
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x