Gmina Kalwaria Zebrzydowska ucierpiała w nocnej nawałnicy, ewakuowano mieszkańców, w Łaśnicy (Lanckorona) znów osunęła się ziemia

W nocy Gmina Kalwaria Zebrzydowska została dotknięta skutkami nawałnic.  Woda zalała wiele mieszkań i piwnic. Ewakuowano nawet mieszkańców z budynków mieszkalnych należących do PKP.

Woda wdarła się także do remizy OSP Brody. Wartkie strumienie wody podmyły i uszkodziły lokalne drogi. Straż Pożarna musiała ewakuować trzy osoby z budynków należących do PKP.  Ewakuowanym mieszkańcom zapewniono im nocleg (info Marcin Zadora). W niektórych domach na ul. Kolejowej woda wylewała się nawet z ubikacji.

W wyniku nawałnicy jaka przeszła w nocy nad Kalwarią Zebrzydowska zalane zostało wiele budynków mieszkalnych oraz budynki użyteczności publicznej takie jak sklepy przy ulicy Krakowskiej . Działania OSP skupiły się na przekierowaniu wody która napierała na sklep Biedronka a następnie przy użyciu pomp szlamowych oraz pomp pływających przystąpiliśmy do wypompowaniu wody.

Dzisiejszej nocy chyba wszystkie OSP przy pomocy JRG pracowały wytrwale.

ul. Kolejowa w Kalwarii Zebrzydowskiej zalana posesja przy blokach mieszkalnych. Ochotnicza Straż Pożarna w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz JRG Wadowice przystępują do wypompowywania wody z posesji – film dzięki uprzejmości: Zuza – DK52info | facebook

 

 

fot. Marcin Zadora | Facebook, Łukasz Dragan, DK52info
fot. OSP: Kalwaria Zebrzydowska, OSP Przytkowice, OSP Zebrzydowice

Pamiętajmy o ostrożności w Łaśnicy (Lanckorona, ul. Ogrodowa) znów osunęła się ziemia.

fot. OSP Lanckorona | facebook
fot. nadesłane

Aktualizacja 9:20

ul. Zjednoczenia. Strażacy z Ochotnicza Straż Pożarna w Kalwarii Zebrzydowskiej od początku dnia mają ręce pełne roboty. Po nocnych ulewach, kilka piwnic w mieście zostało zalanych. Aktualnie wspólnie z OSP BRODY wypompowują wodę w jednej z firm.

 

Aktualizacja 9:30

Tak wygląda koszmar na ul. Kolejowej. 

fot. Kamila Pindel, Maria Wrona

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x