Gmina będzie sprzedawać węgiel po 1800 zł

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 21.11.2022 r. podpisał umowę z firmą Tauron Wydobycie S.A. dotyczącą sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych.

Zainteresowanych zakupem węgla kamiennego w ramach zakupu preferencyjnego jest 750 gospodarstw, co przekłada się na 1000 ton węgla kamiennego do realizacji w okresie do 31 grudnia 2022 r. z podziałem na trzy asortymenty: kostka, orzech, ekogroszek.
Wnioski są rozpatrywane według kolejności złożenia.

Węgiel będzie dostarczany z polskich kopalni: Zakład Górniczy Janina w Libiążu oraz Zakład Górniczy Sobieski w Jaworznie. Zakupione przez Samorząd paliwo stałe składowane będzie w trzech składach węglowych na terenie naszej Gminy. Będą to składy w Kalwarii Zebrzydowskiej, Przytkowicach i Leńczach.

Cenę węgla dystrybuowanego przez Gminę wynosić będzie 1800 złotych za 1 tonę.

Płatność za węgiel będzie następowała na rachunek bankowy Urzędu Miasta po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pracowników Urzędu po pozytywnie zweryfikowanym wniosku. Wnioskodawca po otrzymaniu informacji z kwotą, wpłaca na podany numer rachunku bankowego Urzędu Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej kwotę należną za węgiel.

Koszt transportu ze składu węglowego oraz dodatkową usługę – workowanie – pokrywać będzie mieszkaniec we własnym zakresie. Z informacji pozyskanych z składów węglowych wynika, że koszt usługi transportowej od 1 tony będzie wynosił 50 zł dla miejscowości Kalwaria Zebrzydowska, Przytkowice, Leńcze natomiast dla pozostałych ościennych miejscowości z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska 70 zł. Dodatkowa usługa workowanie będzie wynosić 200 złotych.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra właściwego do spraw aktywów państwowych, ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1,5 tony do 31 grudnia oraz 1,5 tony od stycznia 2023 r.

Wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego na okres od 1.01.2023 r. do 30.04.2023 r. można składać w tutejszym Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej (drugie piętro pokój nr 16).

fot. @johnnyberg – feeimage

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
4 grudnia 2022 15:47

Ekogroszek na składzie na Kolejowej workowali mokry, nie nadaje się do palenia w piecu z podajnikiem :/ :/

1
0
Would love your thoughts, please comment.x