mat. Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach

Do jutra trwają zapisy do Konkursu wiedzy o Matce Św. Jana Pawła II

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie zapraszają uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o rodzinie Wojtyłów. Druga edycja odbywa się pod hasłem „Emilia Wojtyłowa. Matka św. Jana Pawła II”.

Konkurs odbędzie się w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Dwa pierwsze etapy na terenie szkół, z których zgłosili się uczestnicy: etap szkolny 31 stycznia 2024 roku, etap rejonowy 8 marca 2024 roku. Etap wojewódzki i uroczysty finał konkursu zaplanowano na 26 kwietnia 2024 roku w Wadowicach. Na finalistów konkursu czekają cenne nagrody: za miejsca I – III przewidziano upominki o wartości 2000,00 zł, natomiast dla kolejnych 10 osób o wartości 1000,00 zł. Wszyscy laureaci ostatniego etapu konkursu zostaną zaproszeni do zwiedzenia Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II.

Konkurs „Emilia Wojtyłowa. Matka św. Jana Pawła II” jest jednym z cyklu konkursów dotyczących Rodziny Wojtyłów. Ich celem jest przybliżenie uczniom postaci Karola Wojtyły oraz promocja nieprzemijających wartości i idei tkwiących w życiu Jego rodziny, która ukształtowała system wartości i sposób myślenia przyszłego papieża.

Zapisy trwają do 17 stycznia 2024 roku.
Regulamin Konkursu oraz literatura udostępnione są na stronie Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie: https://katecheza.diecezja.pl/konkursy/

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x