Komendant Powiatowy Policji insp. Arkadiusz Śniadek odszedł na emeryturę

Po 33 latach służby, na zasłużoną emeryturę odszedł Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach insp. Arkadiusz Śniadek. W budynku wadowickiej komendy odbyła się pożegnalna uroczystość.

15 stycznia 2024 r., w budynku Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach uroczyście pożegnano, przechodzącego na zasłużoną emeryturę, Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach insp. Arkadiusza Śniadka. Uroczyste zdanie obowiązków służbowych odbyło się w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. Michała Ledziona, kierownictwa wadowickiej jednostki, pracowników cywilnych Policji, władz samorządowych, przedstawicieli instytucji współpracujących z Policją, przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, związków zawodowych, przedstawicieli duchowieństwa oraz Komendantów sąsiednich jednostek.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. Michałowi Ledzionowi przez dowódcę uroczystości kom. Janusza Górkiewicza, a następnie wprowadzeniem Sztandaru Komendy  Powiatowej Policji w Wadowicach  W dalszej części uroczystości został odczytany rozkaz o odwołaniu Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach insp. Arkadiusza Śniadka, po czym nastąpiło uroczyste pożegnanie ze sztandarem odchodzącego na emeryturę komendanta. Następnie został odczytany rozkaz o powierzeniu obowiązków nadkom. Arkadiuszowi Skowronowi I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach.

Insp. Arkadiusz Śniadek z Policją związany był od 1990 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach. W latach 2006-2007 pełnił funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. W latach 2007-2015 objął stanowisko Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy. Kolejne lata 2016-2018 został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Andrychowie, a w latach 2018-2019 został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu. Od 6 maja 2019 roku zajmował stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach. Ponadto był wielokrotnie odznaczany zarówno medalami resortowymi, jak i państwowymi.  

oprac. na podstawie KPP w Wadowicach
fot. Andrzej Famielec

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x