materiał Pomagam.pl

Zimowa pomoc dla osób w kryzysie bezdomności. Trwa akcja Fundacji Pomagam.pl

Ponad 30 tys. osób żyje z piętnem bezdomności w Polsce. Zima to dla nich najtrudniejszy czas, szczególnie podczas tak niskich temperatur jak obecnie osoby bezdomne są narażone na utratę życia i zdrowia. Trwa akcja Fundacji Pomagam.pl, której towarzyszy zbiórka pieniędzy. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane organizacjom pozarządowym, które na co dzień wspierają tych potrzebujących.

 

Osoby w kryzysie bezdomności żyją nawet do 30 lat krócej niż ich rówieśnicy, którzy nigdy nie doświadczyli traumy życia na ulicy. Jednym z zagrożeń dla ich życia są niskie temperatury. Dlatego w okresie zimowym pomoc dla osób bez dachu na głową jest szczególnie ważna. 

 

– Droga do bezdomności jest krótsza, niż nam się wydaje i można na niej spotkać ludzi, którzy mieli normalne życie. Rodzinę, pracę, marzenia. I nagle nie mają nic. Doświadczenie kryzysu bezdomności pociąga za sobą szereg innych kryzysów.  Kryzys poczucia bezpieczeństwa, godności, tożsamości, wiary w lepsze jutro oraz kryzys wiary w ludzi. Fundacja Pomagam.pl pomaga najbardziej potrzebującym, dlatego w tym zimowym czasie chcemy dotrzeć z pomocą do osób w kryzysie bezdomności – podkreśla Dobrosława Gogłoza, prezeska Fundacji Pomagam.pl.

 

Osoby bezdomne w Polsce – ważne dane

  • 30 330 – tyle jest osób w kryzysie bezdomności w Polsce według oficjalnych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 
  • 83,6% osób w kryzysie bezdomności stanowią mężczyźni (25 369 osób), natomiast 16,4% kobiety (4 961 osób). 
  • 32,2% osób bezdomnych ujętych w statystykach Ministerstwa znalazła się w kryzysie bezdomności z powodu konfliktów rodzinnych.

 

Na czym polega akcja Fundacji Pomagam.pl?  

 

W 90% osobom doświadczającym bezdomności pomagają organizacje pozarządowe. Dlatego Fundacja Pomagam.pl w ramach akcji „Zimowa pomoc dla osób w kryzysie bezdomności” uruchomiła zbiórkę pieniędzy w serwisie crowdfundingowym Pomagam.pl, z której wszystkie zebrane fundusze przeznaczy na rzecz organizacji pozarządowych specjalizujących się w niesieniu pomocy osobom bezdomnym.  

– Bycie w bezdomności to trauma. Zimowa pomoc osobom w kryzysie bezdomności ma szczególną wagę, bo dotyczy ratowania przed zagrożeniem życia w wyniku niskich temperatur. Osoby doświadczające bezdomności pozostają często niezauważane, żyją na marginesie społeczeństwa, do tego funkcjonuje wiele krzywdzących stereotypów wokół nich. A przecież za każdą z tych osób stoi dramatyczna historia, w której po drodze zabrakło pomocnej dłoni. Wspólnie wyciągnijmy tę dłoń teraz. Zapraszam do zaangażowania się w naszą akcję. Razem możemy pomagać na większą skalę – dodaje Dobrosława Gogłoza.

 

Środki zebrane w ramach akcji trafią do organizacji pozarządowych pomagającym osobom w kryzysie bezdomności 

Wszystkie zebrane środki w ramach oficjalnej zbiórki Fundacji Pomagam.pl oraz zbiórek prowadzonych przez partnerów w ramach akcji „Zimowa pomoc dla osób w kryzysie bezdomności” trafią do organizacji pozarządowych działających na rzecz osób doświadczonych bezdomnością. W tym celu zainteresowane organizacje mogą starać się o fundusze, wypełniając formularz dostępny na stronie zbiórki (na dole w opisie zbiórki).   

 

Pomagaj z Fundacją Pomagam.pl

Osoby w kryzysie bezdomności toczą codzienną walkę  o przetrwanie. Zimą to szczególnie trudne. Dlatego nie pozostawajmy obojętni! Każdy może zaangażować się w akcję „Zimowa pomoc dla osób w kryzysie bezdomności”, wspierając zbiórkę Fundacji Pomagam.pl lub zakładając zbiórkę partnerską w ramach akcji. 

Szczególną moc mają tu firmy i ich pracownicy, którzy działając wspólnie, mogą realizować misję dobroczynności. Liczy się każda wpłacona kwota, bo dzięki niej wzmocnimy działania organizacji pozarządowych, które niosą niezbędną pomoc ratującą życie i zdrowie osób w kryzysie bezdomności.

Link do oficjalnej zbiórki Fundacji Pomagam.pl: https://pomagam.pl/zimowapomoc 

Link do strony akcji „Zimowa pomoc dla osób w kryzysie bezdomności” prowadzonej przez Fundację Pomagam.pl: https://pomagam.pl/ts/bezdomnosc

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x