Czy odbędzie się debata Ormanty-Stela?

4 listopada czeka nas druga tura wyborów, w której zmierzą się Tadeusz Stela i Augustyn Ormanty. Na nowo pojawiły się głosy, aby taką debatę zorganizować.

Jeszcze przed pierwszą turą wyborów, było słychać głosy, że warto aby przeprowadzić debatę polityczną. Jednakże, zabrakło do tego albo chęci, albo jasnych deklaracji kandydatów na najwyższy urząd w gminie. 4 listopada czeka nas druga tura wyborów, w której zmierzą się Tadeusz Stela i Augustyn Ormanty. Na nowo pojawiły się głosy, aby taką debatę zorganizować. Publicznie wyartykułował je na facebooku Dawid Herbut, który zaproponował zorganizowanie debaty przez media z poza terenu gminy.

Jest wiele kwestii, które nurtują nas mieszkańców, m.in. jak zostanie rozwiązany problem kalwaryjskiego smogu?
Warto, więc może posłuchać, co mają do powiedzenia w tej i innej kwestii sami kandydaci i zorganizować w najbliższy weekend kalwaryjską debatę kandydatów na urząd burmistrza.Panowie kandydaci Tadeusz Stela i Augustyn Ormanty ( jako, że ten ostatni nie ma konta na fb pozwoliłem sobie oznaczyć Tomasz BaluśStanisław Kosek któryś burmistrzowi to przekaże ) apeluję do Was abyście wspólnie stanęli do debaty przedwyborczej ? – pisze Dawid Herbut.

Na tę deklarację natychmiast odpowiedział Tadeusz Stela, który zgodził się wziąć udział w debacie.

Drodzy mieszkańcy miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska, pragnę zadeklarować gotowość do udziału w debacie. Uważam, że debata jest potrzebna gminie. Liczę na udział mojego kontrkandydata. Mam nadzieję, że debatę zorganizują media z poza naszej gminy a reguły będą zaakceptowane przez kandydatów bądź, ich pełnomocnikó – napisał na facebooku Tadeusz Stela.

 

Jako pierwszy do prowadzenia debaty zgłosił się Krzysztof Sitko z Pressmania.pl.

Składam deklarację poprowadzenia takiej debaty, ale pod warunkiem, że prowadzący będzie mógł doprosić do prowadzenia drugiego dziennikarza i będziemy mieli pełną niezależność w zadawaniu pytań, a formuła będzie jasna i klarowna. Portal Pressmania.pl jest medium ogólnopolskim i pokazaliśmy, że potrafimy zorganizować debatę, która odbyła się przed I Turą wyborów samorządowych w Wadowicach. Kandydat na Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Pan Tadeusz Stela już popełnił deklarację, a więc teraz jest pytanie, czy Pan kandydat na Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Pan dr hab. Augustyn Ormanty podejmie wyzwanie? Jestem Panowie i moje media do Wasze dyspozycji – zadeklarował Krzysztof Sitko.

Mam nadzieję, że Augustyn Ormanty podejmie rękawicę i przyjmie zaproszenie do publicznej debaty.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wally
wally
25 października 2018 16:29

po co komuś jakieś głupie debaty, do niczego nie prowadzą

wally
wally
25 października 2018 16:37

dodam jeszcze, że „szczególnie obiektywna” jest Pani Karina Płaszczyca !!! czy to nie jej mąż pracował u Stradomskiego ?
Herbut nie dość, że poniosłeś klęskę to próbujesz dalej coś ugrać, co ci „Ciotka”obiecała za debatę ??? no śmiało kawa na ławę – przyznaj się. Chciała cię do powiatu – teraz co obiecuje ?
Mogłeś robić debatę przed I turą.

kalwarianin
kalwarianin
Reply to  wally
25 października 2018 18:40

Debata jest potrzebna. Ludzie nie wiedzą chyba do końca, czego mogą się spodziewać po ich kandydatach, także myślę, że jak najbardziej na plus 🙂

Marek
Marek
Reply to  kalwarianin
29 października 2018 23:43

Debata na dyrdymały. Jeden i drugi pierniczy farmazony, trzy po trzy, byle by coś obiecać.
Ormanty mi obiecuje wybudowanie światłowodu który już mam – licho wie po co? Stela zaś obiecuje niewybudowanie tego światłowodu, albo demontaż obecnego? -też czort go jeden wie. xD Ach, Stela mnie ujął obietnicą Radnego, że co ja się pytam?
Reszta obietnic to klasyk typu drogi i chodniki.

Boże, i Ty to widzisz i nie grzmisz?

wally
wally
25 października 2018 16:52

do starego pustelnika – przeglądając stare księgi, w jednej z nich znalazłem kilka kart pergaminu schowanych tam zapewne przez jakiegoś skrybę, opisujących walkę o stolec burgrabiego w jakimś nieznanym gródku nie wiadomo gdzie. To co udało mi się odczytać podaję poniżej : „Herosi tej klechdy żyli drzewiej, tylko w starych księgach pieśni rybałtów po nich ostały, bo onegdaj, jakieś z osiem zim temu, „Łysy” na burgrabiego stolec, za namaszczeniem „bractwa brązowych kapturów”, przez gawiedź żądną zmiany wyniesiony został [ – co Piasta Kołodzieja nie chciała ] , ale szybko krzykliwa dziewka z bandą swoją, tego stolca pozbawić go chciała, nie… Czytaj więcej »

Mario
Mario
27 października 2018 07:01

Czy w debacie będzie można zadawać pytania? Ewentualnie, czy można gdzieś wysłać propozycję pytań, ponieważ chciałbym wiedzieć, ma jakieś konkretne propozycje skąd sfinansuje zapowiadane inwestycje (konkrety, a nie ogólniki, tzn. jeżeli ze środków UE, to z jakiego programu itd.) oraz kto będzie go zastępował, gdy nie będzie w urzędzie (urlop, choroba) skoro twierdzi, że nie będzie miał zastępcy i sekretarza?

Mario
Mario
Reply to  Mario
27 października 2018 07:03

* Miało być „czy Pan Stela ma jakieś propozycje ….”

Zgredek
Zgredek
Reply to  Mario
27 października 2018 12:13

Pieniądze ze środków pomocowych Unii Europejskiej są przyznawane na konkretne działania w pewnych zakresach. Jak się będzie nazywał program, jest mniej istotne, bo najpierw muszą być konsultacje społeczne (jak obiecał) i projekty. Do tego czasu nazwy programów mogą ulec zmianie. Nie wiem jak Mario czytałeś, ale Stela pisze, że będzie sekretarz i zastępca (ustawa chyba nawet to precyzuje), więc Sekretarz będzie gospodarzyć. Choć za Ormantego ostatnio, Augustyn był na urlopie, a Sekretarz na L4… i nie było władnych w gminie.

Mario
Mario
Reply to  Zgredek
27 października 2018 14:39

Czyli nie mam gwarancji, że powstanie obiecywany Gminny Park Wodny, bo nie wiem czy istnieje odpowiedni program Unijny, który to dofinansuje (i jako mieszkaniec, nie muszę tego wiedzieć, ale osoba, która obiecuje, że go wybuduje już taką wiedzę powinna posiadać, ale to jest tylko moje prywatne zdanie). Na stronie Pana Steli jest dużą, pogrubioną czcionką napisane „Burmistrz – bez Zastępcy, Skarbnik i Sekretarz.”. Nie wiem, czy jest to specjalnie napisane, ale zdanie jest bardzo mylące, to tak jakbym poprosił hotdoga bez kechupu, musztardy i majonezu (czyli chodzi mi konkretnie o to żebym nie dostał ketchupu, nie dostał musztardy i nie… Czytaj więcej »

Zgredek
Zgredek
Reply to  Mario
27 października 2018 21:01

Chodzi o to, że nazwa programu może się zmienić, bo pogramy na tego typu inwestycje są dostępne. Poza tym, nie istnieją tylko fundusze europejskie. Ważne, aby najpierw poznać opinię mieszkańców, co wolą. Jest propozycja i będzie nad czym dyskutować. Zdanie jak dla mnie nie jest mylące, bo kontekst wskazuje odmiana.

Mario
Mario
Reply to  Zgredek
29 października 2018 06:08

Czyli tak jak pisałem wcześniej, nie mam gwarancji, że obiecywany Park Wodny powstanie. Jest to tylko jeden z punktów, jeżeli tak jest z pozostałymi, to w przypadku wygranej Pana Steli, bardzo prawdopodobne jest, że za 5 lat będę mógł powiedzieć, że nikt mi tyle nie dał, ile Stela mi obiecał. Nie chce być źle zrozumiany, ja nie jestem za obecnym burmistrzem, ale przynajmniej jego program nie jest oderwany od rzeczywistości. Też bym mógł wystartować w wyborach z programem „Jak mnie wybierzecie, to obiecam wam, że będziecie zawsze piękni młodzi i bogaci”, ale zwyczajnie nie lubię robić z buzi dupy i… Czytaj więcej »

Zgredek
Zgredek
Reply to  Mario
29 października 2018 08:31

Mario, ale starać się o datacje można mając plany i strukturę współfinansowania. Jeśli dopuszcza się biznes prywatny do inwestycji, to niektóre fundusze są zamknięte, a inne się otwierają. To jak z kredytem dla młodych małżeństw, nie dostanie go singiel. Stela prowadzi biznes, więc raczej nie będzie wyprzedawać majątku jak Ormanty, tylko pozyska odpowiednie środki. Obecny burmistrz ma taki program jak wóz strażacki w Stanisławiu, który nie jest dopuszczony do jazdy, ale wielkie poświęcenie go i odebranie było przed wyborami… tylko czemu go nie otworzono? Ponoć goły jak święty turecki.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x