Wystawa której nie ma - Rynek w Kalwarii Zebrzydowskiej - 17 listopada 2018 r.

Burmistrz zaprasza na nieistniejącą wystawę

Drogiemu nam wszystkim Burmistrzowi Miasta Kalwaria Zebrzydowska obchody Święta Niepodległości przysparzają niewypowiedzianych problemów.Tym razem za pośrednictwem strony Urzędu Miasta zaprosił wszystkich na wystawę „Ojcowie Niepodległości” – która wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości [link]. Szkoda tylko, że tej wystawy nie ma. nie

Drogiemu nam wszystkim Burmistrzowi Miasta Kalwaria Zebrzydowska obchody Święta Niepodległości przysparzają niewypowiedzianych problemów. Tym razem za pośrednictwem strony Urzędu Miasta zaprosił wszystkich na wystawę „Ojcowie Niepodległości” – która wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości [link]. Szkoda tylko, że tej wystawy nie ma.

Profesjonalizm osób zatrudnionych w Urzędzie Miasta jest znany większości mieszkańców gminy. Nie dziwią więc nikogo kwiatki takie jak, brak umiejętności przepisania z plakatu poprawnej daty imprezy, czy trudności z posługiwaniem się językiem ojczystym, na poziomie wystarczającym, aby dokonać podstawowej korekty tekstu, jak w przypadku słynnego już wręczenia „honorowej odznaki honorowej”. Ze względu na szacunek dla odznaczonego zamazałem jego imię. Taka informacja kilka dni straszyła na stronie urzędu.

Dziś, 17 listopada udałem się na Rynek Kalwaryjski, aby obejrzeć dobrą wystawę, gdyż IPN zawsze robi dobre wystawy. Jakież było moje zdziwienie, kiedy nie znalazłem tam ekspozycji, a przed bodajże dwoma dniami, została ona zapowiedziana na stronie urzędu. Widocznie urzędnicy skrzętnie omijają rynek, na którym jedynie szczury widać. Ciężko oderwać się chyba pracownikom urzędu od herbatki i sprawdzić jak wygląda wystawa? Ciężko zweryfikować czy już jest rozłożona, czy dotarła? Szukałem jej nawet za grzybkami, które osowiałe bez kwiatków wyglądają smutno, ale wystawy nie znalazłem. Zresztą spójrzcie Państwo sami. Jak wspaniale się rynek prezentuje. Chyba, że ją ktoś ukradł… ale tego też by chyba w UM nie zauważono.

Wystawa której nie ma – Rynek w Kalwarii Zebrzydowskiej – 17 listopada 2018 r.

Strona internetowa Urzędu jest jego wizytówką. Jest też niestety pośmiewiskiem…

 

Andrzej Famielec

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x