49. Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej

30 animatorów Ruchu Światło-Życie, 7 animatorów liturgicznych, 8 animatorów muzycznych oraz 36 animatorów Oazy Dzieci Bożych przyjęło błogosławieństwo do pełnienia posługi.

  
Na Mszy św. w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej spotkała się młodzież należąca do Ruchu Światło-Życie, Służby Liturgicznej Ołtarza, Grup Apostolskich RAM i Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży oraz małżeństwa formujące się w Domowym Kościele. Wszyscy przyjechali na #Rekodziękczynienie, by podziękować za czas wakacyjnych rekolekcji oraz prosić o potrzebne łaski na nowy rok formacyjny. Eucharystii przewodniczył bp Robert Chrząszcz.

  
W homilii zwrócił on uwagę na silną więź, jaka łączy Maryję i Jezusa.

– Maryja patrzy na nas przez pryzmat swojego Syna, a On przez oblicze swojej Matki – powiedział i przypomniał, że w 1929 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej, po śmierci mamy, młody Karol Wojtyła usłyszał od swojego ojca znamienne słowa: „Od dzisiaj to Ona będzie twoją Mamą”.

 To ojcowskie zawierzenie, świadectwo wiary w trudnej sytuacji, stało się wyznacznikiem duchowej wędrówki i rozwoju Karola Wojtyły. Realizację tego przedsięwzięcia widać w całości w jego posługiwaniu (…), i w papieskim zawołaniu „Totus Tuus” – zauważył dodając, że również Prymas Tysiąclecia zawierzył swoje życie Matce Bożej i wielokrotnie podkreślał, że Maryja ma prowadzić do Jezusa.

  
Nawiązując do przypadającego na dziś fragmentu Księgi Judyty przekonywał również, iż lud Boży potrafi zwyciężyć wszystkie ataki wrogich sił dzięki ufności i wytrwałości w wierze. W realizacji swoich planów Bóg posługuje się bowiem tym, co według oceny ludzkiej jest słabe. Taką wierną wykonawczyni planów Bożych była właśnie najpierw biblijna Judyta, a później Maryja.

– Oto Maryja i dziś jest dla nas Matką i staje się przykładem oraz impulsem do konkretnego działania. Pobudza nas do podjęcia duchowej walki i odpowiedzialności za całą wspólnotę Kościoła – podkreślił bp Chrząszcz.

 
Zwracając się do kandydatów na animatorów mówił także, iż Kościołowi bardzo potrzeba dziś wielkiego zaangażowania ludzi świeckich.

– Co jest ważne w posłudze? Spojrzenie na Maryję! – zaznaczył i przypomniał, że ks. Blachnicki pisał, że Matka Boża jest wzorem, modelem i typem Kościoła.

– Aby to zrozumieć, wystarczy spojrzeć na Maryję i odtwarzać w swoim życiu Jej postawę wobec Chrystusa – tłumaczył.

  
Warto dodać, iż w oazowych rekolekcjach w tym roku wzięły udział 1154 osoby (moderatorzy, diakoni, klerycy, animatorzy, uczestnicy, a także kucharki). Zorganizowanych zostało 27 turnusów.

  

   
Monika Łącka | Gość Niedzielny
Fot. o. Franciszek Salezy Nowak OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x