Wyjątkowy wieczór w towarzystwie Pani Dulskiej – X edycja Narodowego Czytania na wadowickim rynku

W sobotę, 4 września br. na wadowickim rynku, przed Domem Rodzinnym Jana Pawła II odbędzie się X edycja Narodowego Czytania. W tym roku, podobnie jak w całej Polsce odczytamy dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”.

„Moralność Pani Dulskiej” to wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną…” – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

W związku z wydarzeniem zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w akcji i przybycie w sobotni wieczór o godz. 19.00 na plac Jana Pawła II w Wadowicach (przed głównym wejściem do Muzeum), gdzie wspólnie posłuchamy wybranych fragmentów dramatu w wykonaniu sympatyków Biblioteki oraz pracowników Muzeum. Wieczór uświetni występ kwartetu smyczkowego. Czas spędzony w towarzystwie Pani Dulskiej oraz pozostałych bohaterów literackich z pewnością przyniesie wiele czytelniczej satysfakcji.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II z Wadowicką Biblioteką Publiczną oraz Wadowickim Centrum Kultury. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do Sali Kameralnej w Wadowickim Centrum Kultury (ul. Teatralna 1). Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x