3 Maja w Kalwarii będzie wyłożona granitem

W najbliższym czasie czeka spora zmiana w wyglądzie ul. 3 Maja w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ta bądź co bądź, reprezentacyjna ulica doczeka się gruntownej renowacji. Zmianie ulegnie rodzaj nawierzchni drogi na granitową, zostanie zbudowana m.in. ścieżka rowerowa oraz chodniki. Wartość projektu to 6,44 mln zł, a dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniesie prawie 3,87 mln zł.

Projekt przebudowy, na który Gmina otrzymała dofinansowanie od Rządu w wysokości 60%, zakłada wyłożenie drogi i chodników granitem, korektę miejsc parkingowych oraz renowację kwietników i otoczenia ulicy. Wstępny projekt zakładał zmianę wyglądu „bunkrów” kwietnych, ale jeszcze do niedawna konserwator zabytków nie był do tego pomysłu pozytywnie nastawiony. Zezwolił on jedynie na wymianę materiału okalającego kwietniki. Czy zmiana na stanowisku Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków spowoduje bardziej życiowe podejście do tematu? Zobaczymy.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kalwaryjski magistrat planuje docelowo w ten sposób zrewitalizować całe otoczenie rynku. W najbliższych czasie opublikujemy dokładne plany renowacji.

fot. główne – Andrzej Famielec | Kalwaria 24
fot. planu – Marcin Zadora | facebook

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
janek
janek
17 lutego 2022 17:40

chyba pogłupieli, co na to rada osiedlowa? zatwierdziła to ?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x