Odszedł Fryderyk Koźbiał, zasłużona postać dla Lanckorony

W wieku 91 lat zmarł Fryderyk Koźbiał, był wiceprzewodniczącym Rady Gminy w Lanckoronie, Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Lanckorony a także zasłużony dla tej miejscowości społecznik.

W czwartek (10 lutego)  w wieku 91 lat zmarł Fryderyk Koźbiał, urodził się 9 stycznia 1931 w Lanckoronie, był z wykształcenia chemikiem, zawodowo pełnił stanowiska kierownicze w wielu zakładach petrochemicznych na terenie całej Polski.

Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Gminy w Lanckoronie, a także był wieloletnim  prezesem Towarzystwa Przyjaciół Lanckorony. To właśnie dzięki niemu wokół malowniczych ruin zamku powstała infrastruktura turystyczna – ławki, altany, tablice informacyjne, wytyczanie Szlaku Konfederatów Barskich i budowy kaplicy w Lesie Groby, był także inicjatorem powstania Izby Konfederackiej przy Muzeum Regionalnym w Lanckoronie czy corocznego sprzątania ruin i jego okolic. Za całokształt dorobku zawodowego, jak i społecznego, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę (26 lutego) o godzinie 12:00 w kościele parafialnym w Lanckoronie, o godzinie 11:30 poprzedzi je różaniec.

fot. Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x