Zużyte piłki dostały drugie życie – akcja Żarka Barwałd na rzecz Fundacji Rozwoju Kynologii Ratowniczej

Pomagać można na wiele sposobów. Nie zawsze chodzi o pieniądze, czasami wystarczą dobre chęci, czas i oddanie tego co dla nas jest już niepotrzebne. W ostatnich dniach WKS Żarek Barwałd Górny przekazał zużyte piłki na potrzeby PSIEEGO.PL. Zdobędą one tam drugie życie. Będą pomagały szkolić psy ratownicze szukające osób żywych w zawaliskach i gruzowiskach.

Pomagać można na wiele sposobów. Nie zawsze chodzi o pieniądze, czasami wystarczą dobre chęci, czas i oddanie tego co dla nas jest już niepotrzebne. W ostatnich dniach WKS Żarek Barwałd Górny przekazał zużyte piłki na potrzeby PSIEEGO.PL. Zdobędą one tam drugie życie. Będą pomagały szkolić psy ratownicze szukające osób żywych w zawaliskach i gruzowiskach. Piłki będą częścią poligonu imitującego gruzowisko PSIEEGO.PL w Wieprzu.

„Piłki służą jako rozproszenie dla psów ratowniczych które szkolone są do szukania osób żywych w gruzach zawalonych budynków, pod osuwiskami, w przestrzeni otwartej. Pies lokalizując osobę zaginioną [pozoranta] w „strefie kibica” musi skupić się na pracy a nie na zabawie piłkami” – PSIEEGO.PL

Członkowie Żarka Barwałd zapraszają także inne okoliczne kluby do włączenia się w tę akcję: Zachęcamy okoliczne kluby do przekazania zbędnych zniszczony i dziurawych piłek na rzecz fundacji Fundacja Rozwoju Kynologii Ratowniczej. – czytamy na fanpage’u Żarka.

 

Ze swojej strony apelujemy także do wszystkich osób mogących pomóc w tworzeniu poligonu do szkolenia psów ratowniczych o kontakt z PSIEEGO.PL na facebooku lub poprzez stronę www [link], gdyż jak możemy przeczytać na ich stronie internetowej: 

Kynologia ratownicza to nie kończący się scenariusz treningów i ciągle żywy projekt poligonu gruzowiskowego, który cały czas ewaluuje do przodu. Dziękujemy również za słodkości! Każda kolejna cegła, skrawek betonu, stara wymieniana więźba znajdzie swoje miejsce i specjalne przeznaczenie na naszym poligonie imitującym domek jednorodzinny po wybuchu gazu propan butan. Dziękujemy! Poszukujemy płyt betonowych, gruzu betonowego, kręgów studziennych [mogą być pęknięte, niedolane, używane], podkładów kolejowych, starych beczek cynkowanych na wodę, starych dachówek, karbowanych rur przepustowych [średnica ok.70cm, mogą być skrawki/odpady]. tel. 502 391 595

Pomóżmy wszyscy w tym pięknym dziele!

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x