Przejścia dla pieszych na ulicy Mickiewicza w Kalwarii zyskają oświetlenie

Mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej dzięki programowi poprawy bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zyskają oświetlenie na dwóch przejściach dla pieszych na ul. Mickiewicza, na odcinku przy „Okrąglaku”.

Mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej dzięki programowi poprawy bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zyskają oświetlenie na dwóch przejściach dla pieszych na ul. Mickiewicza, na odcinku przy „Okrąglaku”. Przejścia są zlokalizowane na drodze wojewódzkiej DW 953.

Jest ważna inwestycja, gdyż poprawi bezpieczeństwo w newralgicznym punkcie miasta, szczególnie że w „Starym Kinie” odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Dzięki programowi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego mieszkańcy ponad 50 małopolskich gmin już niedługo będą mogli czuć się bezpieczniej na przejściach dla pieszych na drogach wojewódzkich. Wiele z nich zyska bowiem dedykowane doświetlenie, dzięki którym korzystający z nich piesi będą widoczni nawet z dużej odległości.

Przejście dla pieszych powinno być bezpiecznym azylem. Odpowiednie oświetlenie takiego miejsca zwiększa szansę na to, że osoba korzystająca z przejścia będzie dobrze widoczna dla kierowców. A to przekłada się na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu

– mówi marszałek Witold Kozłowski.

Na realizację zadania w ramach programu Zarząd Dróg Wojewódzkich przeznaczył środki w wysokości 1,5 mln zł. Kwota ta będzie stanowić wkład Województwa Małopolskiego. Zadanie będzie współfinansowane przez gminy.

Po wstępnej analizie kosztów inwestycji szacujemy, że w ramach zabezpieczonych środków będzie możliwe wykonanie doświetlenia na 76 przejściach dla pieszych

– wyjaśnia wicemarszałek Łukasz Smółka.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x