Zniszczona felga i rozerwana opona na kolosalnej dziurze oraz wyłamane barierki na ul. Broniewskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Wczoraj (17 września 2019 r.) w godzinach wieczornych na ul. Broniewskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej na odcinku poniżej myjni, na sporej dziurze doszło do uszkodzenia felgi i rozerwania opony.

Wczoraj (17 września 2019 r.) w godzinach wieczornych na ul. Broniewskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej na odcinku poniżej myjni, na sporej dziurze doszło do uszkodzenia felgi i rozerwania opony.

Wczoraj chwaliliśmy zmiany na ul. Broniewskiego, ale dziś musimy zganić zaniedbania, które naruszają bezpieczeństwo. Dziura, jaką widać na zdjęciach jest spora i zagraża bezpieczeństwu drogowemu. Poszkodowany wezwał policję, straty jakie wynikły z tego zdarzenia będzie musiała poszkodowanemu zwrócić gmina Kalwaria Zebrzydowska. Od miesiąca dziura jest ponoć zgłaszana do usunięcia w Urzędzie Miasta. Dobrze, że poza stratami materialnymi nic nikomu się nie stało.

Na tej samej ulicy, tylko w okolicy Hali Sportowej, Szkoły Podstawowej oraz Sali Widowiskowej CKSiT są wyłamane barierki bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w tym newralgicznym miejscu jest kluczowe. Przecież dzieci uczęszczające do szkoły są szczególnie narażone. Nie można także zapominać o wydarzenia sportowych i kulturalnych odbywających się na Hali Sportowej oraz w Sali Widowiskowej Centrum Kultury. Niestety ta sytuacja trwa już kilka miesięcy, bo od zakończenia ostatnich Dni Kalwarii. Jak widać na zdjęciach, Urząd Miasta nie podołał w naprawie uszkodzeń przed rozpoczęciem roku szkolnego. Ciekawe, czy gmina Kalwaria Zebrzydowska zapłaci za naprawę z własnej kieszeni (z podatków mieszkańców), czy też pokryje to ubezpieczenie OC użytkownika pojazdu który zniszczył barierki? Nie zmienia to jednak faktu, że to uszkodzenie powinno być już dawno naprawione.

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x