Znaleziono niewybuch w barwałdzkim lesie

W niedzielę (23 czerwca br.) dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu w miejscowości Barwałd Górny. Pocisk owalnego kształtu o długości około 30 cm, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej, ujawnił na terenie leśnym mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska.

W niedzielę (23 czerwca br.) dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu w miejscowości Barwałd Górny. Pocisk owalnego kształtu o długości około 30 cm, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej, ujawnił na terenie leśnym mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli teren do momentu  przyjazdu saperów z  16 Batalionu Powietrzno – Desantowego w Krakowie. Niewybuch  znajdował się w znacznej odległości od zabudowań, w związku z tym nie było zagrożenia narażenia utraty zdrowia lub życia mieszkańców. Dzisiaj niewybuch został przewieziony na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko.

tekst i foto: KPP w Wadowicach

 

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x