Ziemniak tani, smaczny, zdrowy – międzypokoleniowe spotkanie integracyjne w Lanckoronie

W czwartek wieczorem 18 lipca 2019 r. odbyło się w Lanckoronie międzypokoleniowe spotkanie integracyjne pod hasłem „Ziemniak tani, smaczny zdrowy” zorganizowane przez Fundację Dziedzictwo. 

W czwartek wieczorem 18 lipca 2019 r. odbyło się w Lanckoronie międzypokoleniowe spotkanie integracyjne pod hasłem „Ziemniak tani, smaczny zdrowy” zorganizowane przez Fundację Dziedzictwo. 

Było to fantastyczne spotkanie. „Swojsko, wesoło, smacznie i rodzinnie…” Fundacja Dziedzictwo wraz LGD Gościniec 4 Żywiołów przygotowała biesiadne spotkanie. A wszystko kręciło się wokół ziemniaka. Ziemniak w sałatce, zapiekany, z boczkiem, na kilkanaście sposobów (choć sam przyznam że każdy był wyśmienity). Jednym z najlepszych punktów programu, był pojedynek kulinarny. W szranki stanęły zaprawione w kuchni gospodynie Koła Gospodyń Wiejskich „Swojskie Klimaty”, ale musiały konkurować z mocnymi przeciwnikami z trzech innych drużyn. Zwycięzcami bezapelacyjnie okazali się goście, którzy radośnie spałaszowali przygotowane specjały.

Poza ucztą podniebienia, opowieści ,anegdot i historii związanych z ziemniakami, był to również czas na rozmowy i śpiew pieśni biesiadnych. Spotkanie było także bardzo udaną formą podziękowania wszystkim sympatykom i osobom wspierającym Fundację „Dziedzictwo”. Wśród gości wydarzenia byli także przedstawiciele LGD Turkowska Unia Rozwoju z Turka.

Międzypokoleniowe spotkanie integracyjne było miejscem, gdzie czas szybko płynął, a widok samorządowców, lokalnych polityków czy osób publicznie znanych krzątających się przy garnkach, czy radośnie pałaszujących wyśmienite potrawy burzy mury i pokazuje, że można działać razem. Gospodarzem spotkania była Prezes Fundacji Dziedzictwo Pani Halina Cimer, która zręcznie oddała prowadzenie konkursu kulinarnego obecnej na spotkaniu Pani Wicestaroście Beacie Smolec.

0 0 votes
Article Rating

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x