Ziemia Sztuki – warsztaty artystyczne i koncerty w Kalwarii i Lanckoronie wśródlaueratów 5 edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski

Wszystkie głosy policzone. W ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zagłosowało prawie 246 tys. osób – mamy więc kolejny rekord! Decyzją Małopolan, którzy w obecnej edycji zdecydowanie postawili na sport i kulturę, nasze województwo zrealizuje 85 zadań na łączna kwotę 12 mln zł!

Małopolanie po raz kolejny nie zawiedli! Dzięki swojemu zaangażowaniu wskazali jak chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie, a tym samym nasz region. Głosując określili nie tylko potrzeby oraz wskazali co jest dla nich szczególnie ważne, ale także zdecydowali na co powinny być wydatkowane środki finansowe Województwa Małopolskiego w wysokości aż 12 milionów złotych!

– mówi marszałek Witold Kozłowski.

Ziemia Sztuki – warsztaty artystyczne i koncerty

Zadanie składa się z dwóch części – pierwsza z nich to edukacja artystyczna dla dzieci z powiatu wadowickiego. Od stycznia 2022 odbywają się warsztaty umuzykalniające dla dzieci w przedszkolach i zerówkach, oraz warsztaty plastyczne i muzyka zespołowa dla dzieci w szkołach w klasach 1-3.

Część drugą zadania stanowią letnie XV Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe i Festiwal Terra Artis, będące zwieńczeniem działalności edukacyjnej. Obejmują one warsztaty artystyczne z rożnych dyscyplin sztuki połączone z koncertami, wystawami, spotkaniami autorskimi i innymi wydarzeniami kulturalnymi. Ważnym wymiarem warsztatów jest także zaangażowanie lokalnej społeczności, aktywizacja mieszkańców Lanckorony i okolicznych miejscowości (Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Izdebnik, Sułkowice, Skawinki, Jastrzębia). 

Do udziału w Warsztatach zapraszane są dzieci, które uczestniczą w zajęciach nieodpłatnie. Wstęp na koncerty i inne wydarzenie jest bezpłatne dla publiczności.

Koszt: 148 230 zł

fot. malopolska.pl

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x