Zatrzymani w sprawie nielegalnego handlu tytoniem

Wadowiccy policjanci zatrzymali dwie osoby, które oferowały do sprzedaży wyroby tytoniowe bez akcyzy.

Wadowiccy policjanci zatrzymali dwie osoby, które oferowały do sprzedaży wyroby tytoniowe bez akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar. Zatrzymanym grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w toku prowadzonych przez siebie czynności uzyskali informację, że na terenie Wadowic oferowany jest do sprzedaży tytoń bez akcyzy.

20 czerwca br. w jednym z lokali handlowych w centrum Wadowic policjanci zatrzymali 31-latkę, która przechowywała i oferowała do sprzedaży wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli około 240 paczek papierosów oraz 0,5 kg suszu tytoniowego. Uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem wstępnie zostało oszacowane na kwotę 5000 zł.

Dwa dni później wadowiccy policjanci w toku czynności operacyjnych wspólnie z funkcjonariuszami z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie zatrzymali mężczyznę, który na terenie jednego z parkingów w Wadowicach również przechowywał wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.  Towar w postaci 48 półkilogramowych paczek krajanki tytoniowej, które były przygotowane do dalszej sprzedaży zostały zabezpieczone. Uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem w tym przypadku wstępnie zostało oszacowane na kwotę  19 000 zł. Mężczyzna był wcześniej karany za podobne czyny. Kobiecie i mężczyźnie grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x