Zarząd Powiatu w Wadowicach z absolutorium

Przy 19 głosach za, tylko jednym wstrzymującym się – rada powiatu w Wadowicach udzieliła zarządowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2017 rok.

Przy 19 głosach za, tylko jednym wstrzymującym się – rada powiatu w Wadowicach udzieliła zarządowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2017 rok. 

Rada powiatu Wadowice, podjęła uchwałę podczas ostatniej czwartkowej sesji (28.06). 

Dochody budżetu Powiatu w 2017 r. wyniosły 140.212.127 zł, co stanowi 103 procent zakładanego planu, zaś wydatki wykonano w kwocie 132.571.495 zł (96 % planu). Ponad 10 procent z tych środków przeznaczono na wydatki majątkowe, czyli inwestycje, które zamknęły się w kwocie 14.423.665 zł. 

W 2017 r. pozyskano ponad 15 mln zł dotacji unijnej na zdecydowany rozwój kształcenia zawodowego w szkołach średnich, modernizację ponad 23 kilometrów dróg powiatowych oraz budowę mostu w Leśnicy.  Należy dodać, że sprawozdanie z  wykonania budżetu Powiatu Wadowickiego za 2017 rok otrzymało pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie.

Podczas czwartkowej sesji starosta Bartosz Kaliński, nie czekając na innych, sam złożył  projekt uchwały obniżającej jego wynagrodzenie za pełnienie funkcji starosty. Poprosił też wszystkich radnych, aby głosowali za jej przyjęciem.

Od 1 lipca br. będzie bowiem obowiązywać rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie obniżenia o 20 procent wynagrodzenia zasadniczego wójtom, burmistrzom i starostom. 

 

Pieniądze są oczywiście ważne, ale praca w samorządzie daje mi ogromną satysfakcję, zwłaszcza, jeśli popatrzę na to, ile udało się nam zrobić przez ostatnie 3,5 roku – zaznacza Bartosz Kaliński.

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x