Zapraszamy na promocję książki „Karol Ferster Charlie 1902-1989”

Stowarzyszenie Niezależni Kalwaria zaprasza na promocję książki „Karol Ferster Charlie 1902-1989”, wydaną nakładem Stowarzyszenia. Promocja odbędzie się 17 maja (piątek), o godz. 17:00 w Starym Kinie (Centrum Kultury) w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

 
Książka to wyjątkowy zbiór, który przeniesie Was w świat talentu i kunsztu Karola Ferstera, znanego również pod pseudonimem Charlie.  Karol Ferster był nie tylko znakomitym rysownikiem i satyrykiem, ale także artystą, który swoją twórczością zyskał uznanie w szerokim kręgu czytelników.  Współpracował m.in. z „Ilustrowanym Kurierem Codziennym” oraz tygodnikiem „Wróbel na Dachu”. Jego najbardziej rozpoznawalnym dziełem jest cykl rysunków „August Bęc-Walski”, publikowany w renomowanym „Przekroju”. 
 
Mało kto jednak wie, że ten wybitny karykaturzysta urodził się właśnie w Kalwarii Zebrzydowskiej w 1902 roku. Spotkanie będzie doskonałą okazją do bliższego poznania postaci Karola Ferstera. Wydarzenie poprowadzi Zbigniew Kochan, który opracował książkę, bogato ilustrując ją cennymi materiałami i wspomnieniami.
 
Publikacja to kolejny tom z cyklu „Kalwaria Zebrzydowska, Ludzie, Miejsca, Wydarzenia”, wydawanego przez Stowarzyszenie Niezależni Kalwaria. 
Zapraszamy wszystkich miłośników lokalnej historii na spotkanie w Starym Kinie!
 
0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x