fot. Charlie Solorzano

Mistrzostwa Świata w Szachach 50+ Kraków oraz… Wadowice?

Szachy są jedną z aktywności, którą można się cieszyć przez całe życie. W styczniu w Wadowicach odbywały się ligowe rozgrywki juniorów, a już w piątek 17 maja o prawo gry na Drużynowych Mistrzostwach Świata powalczą zawodnicy powyżej 50 lat.

 

Drużynowe Mistrzostwa Świata Seniorów w tym roku odbędą się w Krakowie od 1 do 12 lipca. Spodziewanych jest udział wielu arcymistrzów z których najlepsi jak Michael Adams wciąż są aktywnymi zawodnikami czołowej setki szachistów.

W Wadowicach zostanie rozegrany turniej eliminacyjny w którym zawodnicy będą walczyć o prawo gry w reprezentacji Małopolski na te Mistrzostwa Świata.

“Turnieje szachowe w Wadowicach rozgrywamy w każdy piątek i regularnie dochodzi w nich do pojedynków gdzie różnica wieku pomiędzy zawodnikami to ponad 60 lat!” – mówi Adam Madej prezes klubu Wieża Wadowice, organizatora turnieju.

Cieszymy się, że 17 maja będziemy mogli gościć najbardziej doświadczonych szachistów małopolski, którzy walcząc o unikalną okazję udziału w Mistrzostwach Świata będą inspiracją i źródłem wiedzy dla zawodników naszego klubu. ” – dodaje. 

 

Jednym z faworytów do zwycięstwa będzie Jerzy Bakunowicz – najlepszy gracz w historii Wadowickich szachów i aktualny mistrz Wadowic.

Turniej odbędzie się w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej przy osiedlu Kopernika 10 o godzinie 17:15.

 

Szczegóły:

fot. Charlie Solorzano

0 0 votes
Article Rating

About Author

Reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x