Zapraszamy do Stryszowa na premierę misterium bożonarodzeniowego pt. „JASEŁKA między nami”, która będzie miała miejsce w salce parafialnej przy kościele w Stryszowie w drugi dzień świąt o godz. 15.00.
Czworo dzieci gubi się w stryszowskim lesie Grabniku, akurat w wigilię Bożego Narodzenia. Chęć niesienia przedświątecznej pomocy rodzicom ma ich wiele kosztować. Wycieńczeni i zmarznięci stają się świadkami dziwnych wydarzeń i uczestnikami niecodziennych scen. Czy wrócą do domów? Czy aby na pewno są w lesie? Pamiętajmy, że ŚWIATŁOŚĆ W CIEMNOŚCI ŚWIECI. Więcej informacji na temat jasełek można znaleźć na fanpage’u Teatru https://www.facebook.com/mlodzi.rudolfa/ lub śledząc wydarzenie na stronie https://www.facebook.com/events/513428849385543/?event_time_id=513428866052208.
„Jasełka między nami” są kolejną-czwartą w tym roku premierą stryszowskiego Teatru Młodych, działającego w Gminie Stryszów od 2007 roku. Założycielem i instruktorem zespołu jest nieprzerwanie od 12 lat teatrolog Mirosław Płonka. Misteria jasełkowe są kanonicznym widowiskiem Teatru Młodych, ponieważ poza pierwiastkiem teatralnym zespół jest silnie osadzony w swojej lokalności i rodzimej tradycji. Ponadto aktorzy jasełek nie ukrywają, że są amatorami, ale kochają to, co robią. Zobaczymy na scenie aktorów od 6-latki po 68-latka.
STRYSZÓW – SALKA PARAFIALNA PRZY KOŚCIELE
26 grudnia, godz. 15.00
29 grudnia, godz. 15.00
MUCHARZ – Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa
5 stycznia 2020 r., godz. 16.00 KARMEL (WADOWICE)
6 stycznia 2020 r., godz. 16.00
Po każdym przedstawieniu aktorzy wraz z widzami będą kolędować. Ponadto w sobotę po świętach 28.12 aktorzy odwiedzą przykutych do łóżek schorowanych mieszkańców Gminy Stryszów z tradycyjną kolędą, szopką, gwiazdą i turoniem. Odwiedzą tylko tych, których rodziny zgłoszą wcześniej taką chęć, pisząc do Teatru maila lub wiadomość na portalu facebook, ponieważ aktorzy nie chcą być dla nikogo kłopotem. W przeciwieństwie do pozostałych kolędników, członkowie Teatru nie zbierają żadnych datków odwiedzając chorych.
Teatr otrzymał w tym roku prestiżową II nagrodę Województwa Małopolskiego im. Władysława Orkana za promowanie idei regionalizmu.
Obsada: Natalia Piętoń, Oliwier Mnich, Emilia Studnicka, Barbara Ryba, Daniel Mnich, Aleksandra Kwartnik, Martyna Zawiła, Julia Durys, Paweł Żmija, Tadeusz Szkut, Krzysztof Kozik, Jan Klaczak, Mateusz Zawiła, Julia Wróbel, Zuzanna Żmija, Klaudia Pacułt, Dorota Płonka, Agnieszka Kozik, Włodzimierz Dudoń, Adrian Studnicki, Grzegorz Mnich, Filip Gnojek, Piotr Ryba, Dominika Kozik, Andrzej Bąk, Damian Pindel, Natalia Pindel
Reżyseria: Mirosław Płonka.
Oprawa muzyczna: Anna Woźniak (skrzypce), Jan Porębski (akordeon), Emilia Studnicka (ukulele), Natalia Piętoń (gitara), Dorota Płonka, Rafał Woźniak (flet prosty), Aleksandra Kwartnik (flet poprzeczny).
WIDOWISKO JEST BEZPŁATNE, A TAKŻE IDEALNE DLA DZIECI.
Spektakl i kolędowanie potrwają ok. 90 min.
About Author
You may also like
-
Zebranie walne OSP Zebrzydowice i OSP Przytkowice – podsumowanie roku 2024 w duchu strażackiej tradycji
-
Konkurs na Górski Film Krótkometrażowy w ramach Przeglądu Filmów Górskich w Wadowicach!
-
SOWA Wadowice zaprasza na bezpłatne, wielokulturowe warszaty familijne!
-
Wieczorny pożar garażu na ul. Jagiellońskiej
-
Ogłoszono przetarg na projekt budowlany BDI – czy Kalwaria Zebrzydowska będzie mieć w końcu obwodnicę?
-
Lankorona ponownie w tym samym LGD co Kalwaria i Stryszów
-
Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej poszukuje kandydata na stanowisko Koordynatora Prac Społecznie Użytecznych
-
Farben Lehre w akustycznej odsłonie – WCK zaprasza na koncert!
-
Już po raz dwudziesty przyznano wyróżnienia „Dobrodzieje kultury”!